მერია: ატენის ქუჩაზე მშენებლობასთან დაკავშირებით, დღეს ძალაშია 2011 წლის ბრძანება
საქართველო, თბილისი - 15:48 | 23.06.2016 ნანახია: 1570
თბილისის არქიტექტურის სამსახური ატენის ქუჩა 17-19-ის მიმდებარედ მიმდინარე მშენებლობასთან დაკავშირებით, ინფორმაციას ავრცელებს, რომელსაც უცვლელად გთავაზობთ:
,,ატენის ქუჩა17-19-ში მდებარე ობიექტთან დაკავშირებით, გაცნობებთ, რომ მშენებლობის პირველადი პროექტის შეთანხმება, თბილისის არქიტექტურის სამსახურთან, მოხდა 2007 წელს.
2011 წელს აღნიშნული მიწის ნაკვეთის პარამეტრების გაზრდის საკითხი „ქ. თბილისის ტერიტორიის გამოყენებისა და განაშენიანების რეგულირების საბჭომ“ გადაწყვიტა დადებითად, რომლის საფუძველზეც ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის იმჟამინდელი მერის ბრძანებით, განაშენიანების ინტენსივობის კოეფიციენტის (კ-2) 4.0-დან 8.0-მდე გადამეტების მიზნით გაიცა სპეციალური (ზონალური) შეთანხმება.
ამჟამად ძალაშია 2011 წელს თბილისის მუნიციპალიტეტის მერის ბრძანებით დადგენილი პარამეტრები.
აღნიშნული საკითხის განხილვა ამჟამად მიმდინარეობს სააპელაციო სასამართლოში და თბილისის არქიტექტურის სამსახური იმოქმედებს სასამართლოს საბოლოო გადაწყვეტილების შესაბამისად”, - ნათქვამია განცხადებაში.
ატენის ქუჩაზე, 27 სართულიანი კორპუსის მშენებლობას ადგილობრივი მოსახლეობის პროტესტს.