დავით ნარმანია: მედიასაშუალებაზე ნებისმიერი ზეწოლა არის დაუშვებელი
საქართველო, თბილისი - 14:03 | 19.06.2016 ნანახია: 1587
,,რუსთავი 2”-ის გადამღებ ჯგუფზე თავდასხმის ფაქტს ეხმაურება თბილისის მერი. ტელეკომპანიის ინფორმაციით, დავით ნარმანიამ განაცხადა, რომ მედიის წარმომადგენლებს უნდა მიეცეთ ჩვეულებრივ რეჟიმში მუშაობის საშუალება.
“ მედიასაშუალებაზე ნებისმიერი ზეწოლა არის დაუშვებელი. მედია უნდა იყოს თავისუფალი და მას უნდა მიეცეს ჩვეულებრივ რეჟიმში მუშაობის საშუალება, ყოველთვის სადაც არ უნდა იყოს და რაც არ უნდა ხდებოდეს. თუ შეიცავს ეს სამართალდარღვევის ნიშნებს, რასაკვირველია მაშინ გამოძიება უნდა ჩატარდეს,“ - განაცხადა დავით ნარმანიამ.
დღეს გამთენიისას, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში, სამაუწყებლო კომპანია,, რუსთავი 2“ -ის გადამღებ ჯგუფს თავს დაესხნენ. ტელეკომპანიის ინფორმაციით, კურიერის ჟურნალისტი ელენე ფირცხალაიშვილი და ოპერატორი გიორგი ცანავა, აეროპორტის ტერმინალში, საქართველოს პარლამენტის წევრებისაგან, ინტერვიუებს იღებდნენ. დეპუტატ ჩიორა თაქთაქიშვილთან ინტერვიუს დროს, ისინი უცნობმა პირმა ჯერ სიტყვიერად შეურაცხყო, შემდეგ კი რუსთავი 2-ის ოპერატორს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
შსს-მ გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 125-ე, ცემის მუხლით დაიწყო. რუსთავი 2-ის გენერალური დირექტორი ნიკა გვარამია კი ფიქრობს, რომ ცემასთან ერთად, სახეზეა ჟურნალისტურ საქმიანობაში ხელსშეშლაც, რაც ასევე სისხლის სამართლის კოდექსით გათვალისწინებული დანაშაულია.