ზიანი რომელიც დადგა, მიყენებულია მთავრობის მიერ მიღებული გადაწყვეტილებებით და მიხეილ სააკაშვილის შეწყალება-არ შეწყალება ამ ზიანს რეალურად არ ცვლის - სალომე ზურაბიშვილი
საქართველო, თბილისი - 22:11 | 02.06.2023 ნანახია: 763
ვფიქრობ, მიხეილ სააკაშვილს უნდა მოუარონ და მე ამის შესახებ ხმამაღლა მისაუბრია, ისევე როგორც მრავალ სხვა პრეზიდენტს მსოფლიოში, რომლებსაც პატიმრობა მიუსაჯეს, – ამის შესახებ საქართველოს პრეზიდენტმა, სალომე ზურაბიშვილმა „ფრანს 24“-თან ინტერვიუში განაცხადა.
სალომე ზურაბიშვილს მიხეილ სააკაშვილთან დაკავშირებით ჰკითხეს: „დასავლეთში ბევრს აინტერესებს, შეიწყალებს თუ არა საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილს მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობის გათვალისწინებით. ისინი ხაზს უსვამენ იმ ზიანს, რომელიც ამ სიტუაციის გამო მიადგა საქართველოს იმიჯს დასავლეთში“.
როგორც სალომე ზურაბიშვილმა აღნიშნა: „მე ვიცი ეს და ამის გამო შეშფოთებული ვარ, რამდენიმე რამეს ვაკეთებ, რათა ეს სიტუაცია შევამსუბუქო, თუმცა ზიანი რომელიც დადგა, მიყენებულია მთავრობის მიერ მიღებული გადაწყვეტილებებით და შეწყალება-არ შეწყალება ამ ზიანს რეალურად არ ცვლის. ვფიქრობ, მას უნდა მოუარონ და მე ამის შესახებ ხმამაღლა მისაუბრია, ისევე როგორც მრავალ სხვა პრეზიდენტს მსოფლიოში, რომლებსაც პატიმრობა მიუსაჯეს. არსებობს ელექტრონული სამაჯურები, რომლების შესახებაც ვიცით და სხვა ფორმები, რომლებიც უფრო მეტად შეესაბამება იმას, რაც მოსალოდნელია ქვეყნისგან, რომელიც ევროკავშირში გაწევრიანდება“, - განაცხადა სალომე ზურაბიშვილი.