ნატო-ში გაწევრიანებაზე პირველი დეკლარირებული უარი განაცხადა რუსმა ირაკლი ღარიბაშვილმა, ამ განცხადებით ჩარეცხა ყველა ომში დაღუპული ქართველების სისხლი - ლევან ხაბეიშვილი
საქართველო, თბილისი - 18:16 | 30.05.2023 ნანახია: 673
„დღეს ნატო-ში გაწევრიანებაზე პირველი დეკლარირებული უარი განაცხადა რუსმა ირაკლი ღარიბაშვილმა. ამიტომ, ჩვენ მივმართავთ საერთაშორისო თანამეგობრობას, დაიწყოს პოლიტიკური ხელმძღვანელობის სანქცირების პროცესი - ივანიშვილი, ღარიბაშვილი, კობახიძე,“ - ამის შესახებ განაცხადა „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარემ, ლევან ხაბეიშვილმა.
მისი თქმით, „ნაციონალური მოძრაობა“ გამოთქვამს მზადყოფნას ერთად შეიმუშაონ სამოქმედო გეგმა ხელისუფლების წინააღმდეგ.
„ნატო-ში გაწევრიანებაზე პირველი დეკლარირებული უარი განაცხადა რუსმა ირაკლი ღარიბაშვილმა, რომელიც ასევე იმართება კრემლიდან, პუტინის რუსეთის მიერ ევროკავშირის საბოტაჟის შემდეგ, ახალ უკვე დეკლარირებულად რუსმა ღარიბაშვილმა საქართველოს სახელით განაცხადა, რომ არ სურს ნატოში საქართველოს გაწევრიანება. ამ ერთი მოღალატეობრივი განცხადებით ჩარეცხა ფაქტობრივად ყველა ომში შინ თუ გარეთ დაღუპული ქართველების სისხლი, მოღალატე ღარიბაშვილმა. ჩვენი ქვეყნის ტერიტორიული მთლიანობისთვის მიტაცებული ტერიტორიების დასაბრუნებლად ნატოში და ევროკავშირში გაწევრიანება არის უმნიშვნელოვანესი და ეს საქართველოს მოსახლეობის უდიდესმა ნაწილმა ძალიან კარგად იცის. უახლოეს ისტორიაში ამისთვის იბრძოდა ეროვნული მოძრაობა, ამისთვის მოხდა ვარდების რევოლუცია მიხეილ სააკაშვილის თაოსნობით და სწორედ 2003 წლის შემდეგ პირველი იყო პრეზიდენტ სააკაშვილის, ვინც ევროკავშირის დროშა აღმართა პარლამენტის წინ და სწორედ ამიტომ, 2008 წელს თავს დაესხა საქართველოს მკვლელი პუტინის რეჟიმი ,რადგან ამ ღირებულებებს არ ღალატობდა პრეზიდენტი სააკაშვილი და საქართველოს ხელისუფლება, სწორედ ამიტომ, 2008 წელს ჩვენმა გმირმა ბიჭებმა დაიცვეს ჩვენი ქვეყანა, დედაქალაქი და არ მისცეს ტერორისტ პუტინის რუსეთს იმის საშუალება, რომ აეღოთ დედაქალაქი და საქართველო გამქრალიყო როგორს დამოუკიდებელი სახელმწიფო. აქვე შეგახსენებთ, რომ ამაში ლომის წვლილი აქვს პრეზიდენტ სააკაშვილს, რომელიც დღეს პუტინის ტყვეობაში იმყოფება.
ვის არ უნდა საქართველოს ნატო-ში და ევროკავშირში გაწევრიანება? ძალიან მარტივად, რამდენიმე წამში თქვენ თავად გასცემთ ამ კითხვას პასუხს - ეს არის პუტინი, ოფიციალური მოსკოვი და ჩვენდა სამწუხაროდ საქართველოში მოკალათებული რუსული პარტია ბიძინა ივანიშვილის მეთაურობით. ეს არ არის პოლიტიკური საკითხი, ეს არ არის ვიწროპარტიული თემა და საქართველოს მოქალაქეებმა კარგად უნდა იცოდნენ, რომ ეს არის ეროვნული თემა, ჩვენი ქვეყნისთვის მნიშვნელოვანი საკითხი და საზოგადოების თითოეულმა წევრმა უნდა გააცნობიეროს პასუხისმგებლობა ჩვენი ქვეყნის მომავლის, ჩვენი შვილების წინაშე. ამიტომ, ჩვენ მივმართავთ საერთაშორისო თანამეგობრობას, დაიწყოს პოლიტიკური ხელმძღვანელობის სანქცირების პროცესი და ცხადია, ეს პირველ რიგში ეხება რუს ოლიგარქ ბიძინა ივანიშვილს, რომელმაც საკუთარ სათამაშოდ აქცია ჩვენი ქვეყანა.
„ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ გამოთქვამს სრულ მზადყოფნას პოლიტიკურ პარტიებთან, სამოქალაქო ჯგუფებთან ერთად დასვხდეთ და შევიმუშაოთ ერთობლივი სამოქმედო გეგმა რუსული ხელისუფლების წინააღმდეგ. კონსტიტუციური ჩარჩოდან გასული რუსული მთავრობა ხელისუფლებას უნდა ჩამოვაშოროთ.“ - განაცხადა ლევან ხაბეიშვილმა.