რევოლუცია იქნება, თუ რაც იქნება, მიიღებთ, აბა, რას იზამთ, ქვეყანას მართმევთ და რუსეთის ორბიტაზე გინდათ გადაყვანა, აბა, მანდ გაგაჩერებთ თქვენ? აბა, დამოუკიდებლობას წაგართმევინებთ? – თაკო ჩარკვიანი
საქართველო, თბილისი - 17:12 | 30.05.2023 ნანახია: 575
რადიკალები ხართ თქვენ, ვინც კონსტიტუციას არღვევთ, ვინც ბედავს, რომ საქართველოს, დამოუკიდებლობის სანაცვლოდ, შესთავაზოთ რუსეთის ორბიტაზე დაბრუნება. გამორიცხულია, რევოლუცია იქნება, თუ რაც იქნება, მიიღებთ, აბა, რას იზამთ, – ამის შესახებ პარტია „კანონისა და სამართლის“ ხელმძღვანელმა, დეპუტატმა თაკო ჩარკვიანმა პარლამენტის დღევანდელ პლენარულ სხდომაზე განაცხადა.
მისი თქმით, ქუჩაში დადგებიან და დამოუკიდებლობას არ დათმობენ.
„თქვენ ხომ რადიკალიზმი გგონიათ, როცა მე კონსტიტუციას ვიცავ, არა, რადიკალები ხართ თქვენ, ვინც კონსტიტუციას არღვევთ, ვინც ბედავს, რომ საქართველოს, დამოუკიდებლობის სანაცვლოდ, შესთავაზოთ რუსეთის ორბიტაზე დაბრუნება. რატომ ვარ ახლა მშვიდად? იმიტომ, რომ გამორიცხულია, რევოლუცია იქნება, თუ რაც იქნება, მიიღებთ, აბა, რას იზამთ. ვინ გითხრათ, რომ ამ სიტყვის მეშინია, რას ჰქვია, ქვეყანას მართმევთ და რუსეთის ორბიტაზე გინდათ გადაყვანა. დაგიჩემებიათ ეს 11 წელი, მოსულები ხართ აქ, რა გირგვლიანი, სად იყო ოხანაშვილი, მე რომ გირგვლიანის გამო ვიდექი ქუჩაში. უკვე საქართველოს სახელმწიფოებრიობას ეხება ეს. რევოლუცია მინდა? აბა, მანდ გაგაჩერებთ თქვენ? აბა, დამოუკიდებლობას წაგართმევინებთ? როგორ გეკადრებათ, ქუჩაში დავდგებით და უბედურება თქვენ კისერზე იქნება, სისხლს დაღვრის ქართველი ხალხი და დამოუკიდებლობას არ დატოვებს. არ იცით ეს? თუ სუბარის ჭკუაზე უნდა იყოთ? ინდაური რომ გვყავს თავის დროზე გაშვებული მის ეზოში, იმიტომ, რომ ვერ იყო კარგი უფლების დამცველი, ზუსტად იმ გირგვლიანის დროს, ვიდრე ჭკუაზე მოვიდოდა“, – განაცხადა თაკო ჩარკვიანმა.