კანონი უცხოელი აგენტების შესახებ თითქმის სრულად ასახავს იმ კანონს, რომელიც მიიღო პუტინმა, მაგრამ ამას საქართველოში მოჰყვა საპროტესტო აქციები - ადამ ჰოლოუეი
საქართველო, თბილისი - 00:55 | 28.04.2023 ნანახია: 1212
კანონი უცხოელი აგენტების შესახებ თითქმის სრულად ასახავს იმ კანონს, რომელიც მიიღო პუტინმა, მაგრამ ამას საქართველოში მოჰყვა საპროტესტო აქციები, - ამის შესახებ ლორდთა პალატაში საქართველოს შესახებ დებატების მიმდინარეობისას კონსერვატიული პარტიის წევრმა, ადამ ჰოლოუეიმ განაცხადა.
მისი თქმით, ამ პრორუსულ ნაბიჯებზე პასუხისმგებლობა ბიძინა ივანიშვილსა და სხვა ოლიგარქებს
ეკისრება.
კანონი უცხოელი აგენტების შესახებ თითქმის სრულად ასახავს იმ კანონს, რომელიც მიიღო პუტინმა, სანამ დაიწყებდა ომს უკრაინაში. მაგრამ ამას საქართველოში მოჰყვა მასიური დემონსტრაციები, საპროტესტო აქციები ქუჩებში. ჩემი აზრით, ბრიტანეთის მთავრობამ უნდა განაგრძოს პოლიტიკური თავისუფლების მხარდაჭერა ქართველი ხალხისათვის, რათა რუსეთს არ შეუმსუბუქდეს სანქციები და საქართველო არ დაეხმაროს რუსეთს სანქციების შემსუბუქებაში.
სავარაუდოდ, ამ პრორუსულ ნაბიჯებზე პასუხისმგებლობა ეკისრება ბიძინა ივანიშვილსა და სხვა ოლიგარქებს. ოლიგარქს არ უნდა ჰქონდეს იმის საშუალება, რომ კონტროლი დაამყაროს ქვეყანაზე ყოველგვარი დემოკრატიული პრინციპების უგულებელყოფით, - განაცხადა ადამ ჰოლოუეიმ.[ ფორმულა]