აღარ ვაღიარებ მედიად ღიად რუსული პროპაგანდის საშუალებებს, როგორებიცაა „იმედი“, „პოსტვ“, „ალტ ინფო“ და სხვები მედიად, ყველა ვინც იქ მუშაობთ, იფიქრეთ, რომ ხართ რუსული პროპაგანდის დეკორაცია - ლომჯარია
საქართველო, თბილისი - 19:21 | 10.03.2023 ნანახია: 719
ვინც მარტო დარჩით მთელი დემოკრატიული სამყაროს პირისპირ და მხოლოდ ლავროვი, პესკოვი და მარგო სიმონიანიგიცავთ, მინდა, იცოდეთ, აღარ გეტყვით გამარჯობას, არასდროს დავდგები იქ, სადაც იქნებით თქვენც, თუ სადმე შემთხვევით გნახავთ, ძალიან მშვიდად გეტყვით, რასაც ვფიქრობ თქვენზე, – ამის შესახებ ყოფილი სახალხო დამცველი ნინო ლომჯარია სოციალურ ქსელში წერს.
ნინო ლომჯარია ასევე აღნიშნავს, რომ მედიად აღარ აღიარებს ღიად რუსული პროპაგანდის საშუალებებს, „იმედს“, „პოსტვ“, „ალტ ინფოს“.
„ჩემი დიდი პაპა, ბებიის მამა, ხევსური გიორგი ჭინჭარაული ქაქუცა ჩოლოყაშვილის მეგობარი ყოფილა. ის მოკლეს, თუმცა საფლავიც კი არ ვიცით მისი. ბებიამ მხოლოდ მაშინ გაამხილა ეს ამბავი შვილებთან, როდესაც ტელევიზორში გაიგო, ქაქუცა ჩოლოყაშვილი გმირად გამოცხადდაო. მეგონა, ცუდი მამა მყავდაო, რადგან მთელი ცხოვრება აგენტის, არამზადის და ბანდიტის შვილს მეძახდნენო. დედას ცხენზე თოკით აბამდნენ და ისე მიჰყავდათ ყოველდღე პოლიციას დასაკითხად და ჩვენ, შიშველი ბავშვები უკან მივსდევდით ტირილითო… მამის დატოვებულ ბიბლიოთეკას მთელი ბავშვობა ვწვავდით გათბობის მიზნითო. ოჯახში დიდ პაპაზე და ქაქუცაზე ჩურჩულით საუბრობდნენ, ამიტომ ბევრი არაფერი ვიცით მასზე.