რუსთაველზე კიდევ ერთხელ უნდა ვანახოთ, რომ ერთად ვამბობთ: საქართველოს აქვს ევროპული განვითარების მომავალი და არ წავა წარსულში - ელენე ხოშტარია
საქართველო, თბილისი - 14:27 | 23.01.2023 ნანახია: 397
დღეს ოპოზიციისაა და სამოქალაქო საზოგადოების ერთობლივი ბრიფინგი გაიმართა - როგორც მონაწილეებმა აღნიშნეს, 24 თებერვალს უკრაინის სოლიდარობის აქცია გაიმართება. დროას ლიდერის, ელენე ხოშტარიას განცხადებით, უკრაინაში რუსეთის შეჭრის დღეს რუსთაველზე კიდევ ერთხელ იტყვიან, რომ საქართველოს ევროპული განვითარების მომავალი აქვს.
"ჩვენ აქ დღეს შევიკრიბეთ განსხვავებული პროფესიის, განსხვავებული ჯგუფის პარტიები, არა პარტიები, სხვადასხვა ადამიანები, რომლებსაც გვაერთიანებს ერთი - ჩვენი ქვეყნის ღირსების, ჩვენი ევროპული პერსპექტივის, ჩვენი დამოუკიდებლობის, თავისუფლების საკითხი. ამიტომ, ჩვენ გადავწყვიტეთ, დავდგეთ ერთად და ვთქვათ, 24 თებერვალი, მაშინ, როცა რუსეთი, რუსული იმპერია კიდევ ერთხელ თავს დაესხა დამოუკიდებელ ქვეყანას, ეს არის წყალგამყოფი.
24 თებერვალს აქ, რუსთაველზე კიდევ ერთხელ უნდა ვანახოთ, რომ მიუხედავად ჩვენი კამათებისა, შეცდომებისა, განსხვავებებისა კრიტიკულ მომენტში წყალგამყოფი დღის მომენტში ჩვენ ვდგებით და ერთად ვამბობთ: საქართველოს აქვს ევროპული განვითარების მომავალი და საქართველო არ წავა წარსულში", - განაცხადა ელენე ხოშტარია.
სამი ოპოზიციური პარტია "დროა", "სტრატეგია აღმაშენებელი" და "გირჩი მეტი თავისუფლება" სამოქალაქო საზოგადოებასთან და სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენლებთან ერთად 24 თებერვალს აქციას გამართავენ.