რუსული სოფელია ჩემს კარებთან, არცერთ ქვეყანაში არ იქნებოდა პრეზიდენტის სასახლის წინ, ამ დაძაბულ პერიოდში ასეთი სოფელი გამართული - სალომე ზურაბიშვილი
საქართველო, თბილისი - 18:06 | 28.12.2022 ნანახია: 479
რუსული სოფელი არის ჩემს კარებთან და ნახეთ, რას ნიშნავს, არ მგონია, არცერთ ქვეყანაში, სხვაგან, არ იქნებოდა პრეზიდენტის სასახლის წინ, მითუმეტეს ამ დაძაბულ პერიოდში ასეთი სოფელი გამართული, - ამის შესახებ თქვა საქართველოს პრეზიდენტმა, სალომე ზურაბიშვილმა საგანგებო ბრიფინგზე.
"ქვეყანა იძირება ამ [მიხეილ სააკაშვილის] საკითხის ირგვლივ და ამაში ორივეს აწყობს, ერთ მხარეს ალბათ იმიტომ, რომ დღეს ვერ ხედავენ თავიანთ სხვა გეგმებს და მეორეს, იმიტომ რომ ამით პასუხი აღარ აქვთ გასაცემი არც ერთ კითხვაზე, რომელსაც საზოგადოება უნდა უსვამდეს ხელისუფლებას და მე ამაში, არ ვიცი, რა შუაში ვარ, მაგრამ მიუღებელია ან ალბათ არ მიცნობენ, არ ვიცი, ამდენი წელი უკვე ვეღარ გამიცნეს, მიუღებელია ინსტიტუტზე და აღარ ქალზე და პრეზიდენტზე, ინსტიტუტზე, ის რაც ხდება დღეს. ზეწოლა, ბულინგი, სხვათა შორის არ ვიცი, სად არიან არასამთავრობოები, რომლებმაც ბულინგის მიმართ რაღაც უნდა გამოხატონ, შანტაჟი, მუქარა, დამცირება, აგერ რუსული სოფელი არის ჩემს კარებთან და ნახეთ, რას ნიშნავს, არ მგონია, არცერთ ქვეყანაში, სხვაგან, არ იქნებოდა პრეზიდენტის სასახლის წინ, მითუმეტეს ამ დაძაბულ პერიოდში ასეთი სოფელი გამართული, მაგრამ სხვადასხვა აზრებია და გემოვნება", - განაცხადა პრეზიდენტმა.