მივმართავ საქართველოს მოსახლეობას, ხელისუფლებას, ის, რაც ახლა მიხეილ სააკაშვილთან დაკავშირებით ხდება, არის შეურაცხყოფა. ეს არ შეეფერება საქართველოს, გთხოვთ, გადაიყვანეთ უკრაინის, სხვა ევროპული ქვეყნის ან ამერიკის რომელიმე კლინიკაში - ზელენსკი
საქართველო, თბილისი - 09:19 | 20.12.2022 ნანახია: 616
უკრაინის პრეზიდენტი, ვოლოდიმირ ზელენსკი მიმართავს საქართველოს ხელისუფლებას, გადაიყვანონ მიხეილ სააკაშვილის უკრაინის, სხვა ევროპული ქვეყნის ან ამერიკის რომელიმე კლინიკაში. მისი თქმით, სწორედ ახლა არის ამ კეთილი ნაბიჯის გადადგმის დრო. ზელენსკიმ ამის შესახებ ყოველდღიურ ვიდეომიმართვაში ისაუბრა.
„მინდა, მივმართო საქართველოში ყველა ჩვენს მეგობარს და უბრალოდ კეთილსინდისიერ ადამიანებს. ალბათ ყველამ ნახა, როგორ მდგომარეობაშია ახლა მიხეილ სააკაშვილი, როგორ მდგომარეობაშია მისი ჯანმრთელობა. ამიტომ მე მივმართავ საქართველოს მოსახლეობას, საქართველოს ხელისუფლებას – საჭიროა მოწყალების გამოვლენა, განსაკუთრებით წინასაშობაოდ. ის, რაც ახლა მიხეილ სააკაშვილთან დაკავშირებით ხდება, არის შეურაცხყოფა. ეს არ შეეფერება საქართველოს. ეს უნდა შეწყდეს. გთხოვთ, მიიღეთ გადაწყვეტილება, რომელსაც მისი სიცოცხლის გადარჩენა შეუძლია. გადაიყვანეთ მიხეილ სააკაშვილი უკრაინის, სხვა ევროპული ქვეყნის ან ამერიკის რომელიმე კლინიკაში. სწორედ ახლა არის ამ კეთილი ნაბიჯის გადადგმის დრო“, – განაცხადა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ.