ვთხოვ ყველა შესაბამის ორგანიზაციას, „ნაციონალური მოძრაობის“ მხრიდან ბავშვებთან დაკავშირებით მავნებლურ განცხადებებს სათანადო ფორმით გამოეხმაურონ - რატი ბრეგაძე
საქართველო, თბილისი - 18:41 | 16.12.2022 ნანახია: 416
იუსტიციის მინისტრი რატი ბრეგაძე სახალხო დამცველის აპარატს და შესაბამის ორგანიზაციებს მოუწოდებს, შვილებთან დაკავშირებით ოპოზიციის წარმომადგენლების განცხადებებს გამოეხმაურონ.
„ბავშვების საკითხს რაც შეეხება, მე თავს უფლებას არ მივცემ, მათი ამორალური სიტყვები გავიმეორო. შემდეგში ქალბატონმა სალომემაც წარმატებით გააგრძელა ამაზე საუბარი. ერთს ვიტყვი მხოლოდ, რომ ეს განაცხადი აჩვენებს მათ ამორალურ, დაუნდობელ დამოკიდებულებას, მათ შორის, ბავშვების მიმართ. აქვე, მინდა, ვთხოვო სახალხო დამცველს და ყველა შესაბამის ორგანიზაციას, ამ მავნებლურ განცხადებებს სათანადო ფორმით გამოეხმაურონ“, – აღნიშნა რატი ბრეგაძემ.
ცნობისთვის, პარლამენტში „მინისტრის საათის“ ფორმატში საქართველოს იუსტიციის მინისტრის რატი ბრეგაძის სიტყვით გამოსვლისას, „ნაციონალური მოძრაობის“ წევრებმა ტრაფარეტები გამოფინეს მიხეილ სააკაშვილის ფოტოებით, შემდეგ კი პროტესტის ნიშნად დარბაზი დატოვეს. „ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთმა წევრმა, ანა წითლიძემ პარლამენტის სხდომის დატოვებისას რატი ბრეგაძეს მიმართა, რომ მის ქმედებებზე მისი შვილები აგებენ პასუხს.