საქართველოში გამოჩნდა გაუგონარი, ანტიევროპული ჯგუფები და გამოთქმები, რომლებიც ალბათ საბჭოთა პერიოდიდან არ გაგვიგია - სალომე ზურაბიშვილი
საქართველო, თბილისი - 20:13 | 13.12.2022 ნანახია: 508
საქართველოში გამოჩნდა გაუგონარი, ანტიევროპული, ანტიდასავლური ჯგუფები და გამოთქმები, რომლებიც ალბათ საბჭოთა პერიოდიდან არ გაგვიგია, - ამის შესახებ საქართველოს პრეზიდენტმა სალომე ზურაბიშვილმა ორბელიანების სასახლეში, იურისტისა და მეცნიერის, მიხეილ მუსხელიშვილის ბრწყინვალების ორდენით დაჯილდოებისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
"სამწუხაროდ, წელს, როდესაც ევროპული პერსპექტივა მოგვენიჭა და როდესაც უნდა გავიაზროთ, რას ნიშნავს ის, რომ გეოგრაფიული კითხვის ნიშნები, რაც აქამდე არსებობდა, ერთხელ და სამუდამოდ მოიხსნა, ამაზე, ალბათ, ოცნებობდა მიხეილ მუსხელიშვილი, საქართველოში გამოჩნდა სრულიად გაუგონარი, ანტიევროპული, ანტიდასავლური ჯგუფები და გამოთქმები, რომელიც საქართველოში, ალბათ, საბჭოთა პერიოდიდან არ გაგვიგია და არც უნდა არსებობდეს. ყველა აზრს აქვს არსებობის უფლება, თუმცა, სამწუხაროა, რომ გვესმის ისეთი აქცენტები, რომელიც მხოლოდ საბჭოთა პროპაგანდაში ისმოდა", - განაცხადა პრეზიდენტმა.