მსოფლიო ჩემპიონატის მეოთხედფინალურ მატჩში არგენტინამ ნიდერლანდები დაამარცხა და ნახევარფინალში გავიდა
საქართველო, თბილისი - 02:32 | 10.12.2022 ნანახია: 1143
მსოფლიო ჩემპიონატის მეოთხედფინალურ მატჩში ერთმანეთს არგენტინა და ნიდერლანდები შეხვდნენ. დაძაბული, მატჩის ძირითადი დრო დამატებითი ტაიმებით გაგრძელდა და პენალტების სერიაში არგენტინის გამარჯვებით დასრულდა.
ნიდელმანდების კარში პირველი ტაიმის 35-ე წუთზე გოლი მოლინამ გაიტანა. შეხვედრის მეორე ნახევარში, 73-ე წუთზე ნიდარლანდების კარში თერთმეტმეტრიანი დაინიშნა. პენალტი არგენტინელთა ლიდერმა, ლიონელ მესიმ შეასრულა და თავისი გუნდი ორბურთიანი უპირატესობით დააწინაურა – 2:0.
83-ე წუთზე ნიდერლანდელმა ვეგჰორსტმა თავური დარტყმით ანგარიშის სხვაობა შეამცირა - 2:1. არბიტრმა მეორე ტაიმს 10 წუთი დაამატა და ზუსტად მე-100 წუთზე (90+10) ვეგჰორსტმა დუბლი შეასრულა – 2:2.
ამის შემდეგ ანგარიში აღარ შეცვლილა და ნახევარფინალის საგზურის ბედი პენალტების სერიამ გადაწყვიტა. მატჩის გმირი არგენტინელების მეკარე მარტინესი გახდა, რომელმაც პირველი ორი დარტყმა მოიგერია და საკუთარი გუნდი მსოფლიო ჩემპიონატის ნახევარფინალში გაიყვანა.