„დროას“ წევრებმა თავისუფლების მოედანზე, ნაძვის ხის კონსტრუქციის ჯებირებზე შავი ლენტები შეაბეს
საქართველო, თბილისი - 21:16 | 04.12.2022 ნანახია: 421
თავისუფლების მოედანზე, ნაძვის ხის გარშემო მოძრაობა „დროას“ წევრები და სამოქალაქო აქტივისტები შეიკრიბნენ, რომლებმაც კონსტრუქციის მიმდებარე ჯებირებს შავი ლენტები შეაბეს.
„დროას“ ლიდერის ელენე ხოშტარიას განცხადებით, აღნიშნულით მათ მწუხარება გამოთქვეს გუშინ, ბახმუტში ხუთი ქართველი მებრძოლის დაღუპვის გამო.
„ჩვენი ქვეყნის მოქალაქეები, გმირები თავისუფლებისა და მშვიდობისთვის თავს სწირავენ. გუშინ ძალიან დიდი მსხვერპლი გვქონდა – ხუთი ადამიანი ერთდროულად დავკარგეთ. უკვე 33 ადამიანია, ვინც თავი გაწირა, რომ ჩვენ ვიყოთ დამოუკიდებელი, თავისუფალი და მშვიდობიანი სახელმწიფო. იმ პირობებში, როდესაც ქალაქის მერია ამბობს, რომ მშვიდობა პრობლემა არ არის, როდესაც ხელისუფლება გლოვასაც კი არ აცხადებს, მოქალაქეებმა ჩვენი პოზიცია დავაფიქსირეთ ამ თვალსაზრისით, ეს გლოვის ერთ-ერთი ფორმა იყო. ძალიან მშვიდობიანად მოვედით, შავი ლენტები შევაბით. ასე გამოვხატეთ, რომ ჩვენ კარგად ვხედავთ, სად არის და რა ფასი ჯდება მშვიდობა“, – განაცხადა ელენე ხოშტარიამ.