არ ვარ დარწმუნებული, რომ 'ქართულ ოცნებას" ევროპული ინტეგრაცია სურს - ვიოლა ფონ კრამონი
საქართველო, თბილისი - 22:32 | 30.11.2022 ნანახია: 502
არ ვარ დარწმუნებული, რომ ქართულ ოცნებას ან მთავრობაში მყოფ აქტორებს ნამდვილად სურთ ევროპული ინტეგრაცია, - ამის შესახებ ევროპარლამენტარმა, ვიოლა ფონ კრამონმა "ფორმულასთან" ინტერვიუში განაცხადა.
მისი თქმით, საქართველოს მოქალაქეები დასავლეთისკენ ორიენტირებული არიან და სურთ დაინახონ, რომ მთავრობა მიჰყვება ინტეგრაციის პროცესს, მაგრამ "ქართული ოცნება" არ არის ამის მომხრე.
"საბედნიეროდ, ქართველი ხალხი, საქართველოს მოქალაქეები ძალიან პროევროპულები, დასავლეთისკენ ორიენტირებული არიან. მათ სურთ, ნახონ, რომ ქვეყანა ევროპული ინტეგრაციის ნაწილია, რომ მთავრობა მიჰყვება ინტეგრაციის პროცესს, მაგრამ ჩემი ღელვის საგანი ისაა, რომ მმართველი პარტია ქართული ოცნება არ არის ამის მომხრე.
ისინი ცდილობენ აჩვენონ, რომ ჩვენ არ ვართ სანდოები, მიზანმიმართულ თავდასხმებს ახორციელებენ ჩემზე, ჩემს კოლეგებზე და ცდილობენ ისე გამოიყვანონ, რომ ხალხი არ გვენდობა და არ არიან დარწმუნებული, სინამდვილეში რა გვინდა. გვაკავშირებენ ომის მომხრე კოალიციასთან, რაც ხალხს აშინებს, მაგრამ ჩვენ საპირისპიროს წარმოვადგენთ - გვინდა მშვიდობა, მრავალფეროვანი ინსტიტუტები, რომლებიც უზრუნველყოფენ მშვიდობასა და სტაბილურობას ევროპაში. არ ვარ დარწმუნებული, რომ ქართულ ოცნებას ან მთავრობაში მყოფ აქტორებს ნამდვილად სურთ ევროპული ინტეგრაცია", - განაცხადა ევროპარლამენტარმა.