ერთადერთი, ვისაც სჭირდება შერიგება, არის „ნაციონალური მოძრაობა“, რომელიც უნდა შეურიგდეს ხალხსა და სახელმწიფოს - შალვა პაპუაშვილი
საქართველო, თბილისი - 14:09 | 17.12.2021 ნანახია: 474
შერიგებაზე თუ ვსაუბრობთ, ერთადერთი, ვისაც სჭირდება შერიგება, არის „ნაციონალური მოძრაობა“, რომელიც უნდა შეურიგდეს ხალხსა და სახელმწიფოს, - განაცხადა საპარლამენტო უმრავლესობის წევრმა, შალვა პაპუაშვილმა.
მისი თქმით, მიზანი თუ პოლიტიკური დუღილის ტემპერატურის დაწევაა, რთულია წინაპირობების გარეშე საუბარი, როდესაც გყავს პოლიტიკური ძალა, რომელიც ხალხის ნებას არ აღიარებს.
"თუკი შერიგებაზეა საუბარი, ერთადერთი ვისაც სჭირდება შერიგება, ეს არის „ნაციონალური მოძრაობა“, რომელიც უნდა შეურიგდეს ქართველ ხალხს და ქართულ სახელმწიფოს. ეს არის გრძელვადიანი პოლიტიკური ტემპერატურის დაწევისკენ მიმართული პროცესი. აქედან გამომდინარე, წინასწარ საუბარი, რა შედეგი უნდა იყოს და როგორი პროცესი იქნება, რთულია. საკითხი იმ მხრივ არის მარტივი, რომ ჩვენ ცხრა წელია, ვაკვირდებით რაში მდგომარეობს მთავარი პრობლემა. მთავარი პრობლემა არის ის, რომ ამ ქვეყანაში ერთი პოლიტიკური ძალა და მასთან არსებული პოლიტიკური ძალები არ აღიარებენ დემოკრატიას, ანუ ხალხის ნებას. მერვე არჩევნები წააგო უკვე „ნაციონალურმა მოძრაობამ“, ის ვერ ეგუება ამას და არ აღიარეს არც ერთი არჩევნები. ზოგჯერ კი შედიოდნენ პარლამენტში და საკრებულოში, მაგრამ სინამდვილეში, მათ არც ერთ მომენტში, 2012 წლიდან მოყოლებული, არ უღიარებიათ, რომ ქართველმა ხალხმა მათ ოპოზიციის ფუნქცია მიენიჭა და არა ხელისუფლების მანდატი“, – განაცხადა შალვა პაპუაშვილმა.