განცხადებები, რომელსაც "ქართული ოცნების" წარმომადგენლები აკეთებენ ჩვენს პარტნიორებთან, განსაკუთრებით ევროპარლამენტარებთან მიმართებაში, კარგს არაფერს მოასწავებს - თინა ხიდაშელი
საქართველო, თბილისი - 19:21 | 24.11.2021 ნანახია: 531
განცხადებები, რომელსაც "ქართული ოცნების" წარმომადგენლები აკეთებენ ჩვენს პარტნიორებთან და განსაკუთრებით ევროპარლამენტარებთან მიმართებაში, ძალიან მძიმე მოსასმენი და საყურებელია. რაც მთავარია, არაფერ კარგს არ მოასწავებს, - განაცხადა "ჯი-ეიჩ-ენისთვის" მიცემულ ინტერვიუში თავდაცვის ყოფილმა მინისტრმა თინა ხიდაშელმა.
"ეს ხომ ახალი ამბავი არ არის, წლების განმავლობაში ხშირად მოგვისმენია და სულ არის ამაზე ან ვიშვიში, ან თითის გაშვერა. ზოგადად სიტყვას ფასი უნდა ჰქონდეს და ყველა შევეცადოთ, რომ რაღაცნაირად არ გავაუფასუროთ ეს საკითხები, თუ მართლა გვაწუხებს პრობლემა. განცხადებები, რომელსაც "ქართული ოცნების" წარმომადგენლები ორი-სამი წელია, რეგულარულად აკეთებენ ჩვენს პარტნიორებთან, საქართველოს გულშემატკივრებთან მიმართებაში და განსაკუთრებით ევროპარლამენტარებთან მიმართებაში, მათ განსაკუთრებით შეაჩვიეს ენა და ეს ძალიან მძიმე მოსასმენი და მძიმე საყურებელია. რაც მთავარია, არაფერ კარგს არ მოასწავებს, როდესაც პარტნიორებზე ასე საუბრობ. ვფიქრობ, ყველა ჩვენგანისთვის სამაგალითო უნდა იყოს, როდესაც კონკრეტულ პოლიტიკურ ძალებთან ან კონკრეტულ პოლიტიკოსებთან დაკავშირებით იღებ გადაწყვეტილებებს. ვიდრე ქართველი ამომრჩეველი არ მიეჩვევა, რომ სწორედ ამ გადაწყვეტილებების, ქმედებების თუ განცხადებების მიხედვით მიიღოს არჩევნების დღეს გადაწყვეტილება, მანამდე სულ ამ დღეში ვიქნებით - ხან ვვიშვიშებთ, ხან რაღაც გაგვიხარდება, მაგრამ არაფერი არ შეიცვლება. მე ვიტყოდი, რომ ეს ყველაფერი საბოლოო ჯამში მაინც არჩევნების შედეგებით გათამამების ბრალია, მიუხედავად იმისა, თუ რამდენი გაყალბეს, რა დაუჯდათ და რის ფასად მიიღეს, მაინც შეძლეს, რომ ის შედეგი ეჩვენებინათ, რომელიც აჩვენეს. ამიტომ კიდევ დიდხანს მოგვიწევს ამის მოსმენა და ვიდრე ეს ბერკეტი ხელიდან არ გამოეცლებათ, რომ იძახონ ქვეყანას წარმოადგენენ, მანამდე, როგორც ჩანს, ასეთ დღეში ვიქნებით", - ამბობს ხიდაშელი.