როგორც კი გადაიყვანენ სააკაშვილს გორის ჰოსპიტალში, ლელო ბოიკოტს შეწყვეტს - ბადრი ჯაფარიძე
საქართველო, თბილისი - 18:25 | 19.11.2021 ნანახია: 475
მინდა გითხრათ, რომ როგორც კი მოხდება სააკაშვილის გადაყვანა გორის ჰოსპიტალში ლელო-საქართველოსთვის წყვეტს პოლიტიკურ ბოიკოტს, - განაცხადა პარტიის ერთ-ერთმა ლიდერმა, ბადრი ჯაფარიძემ.
"იმედი მაქვს, რომ სააკაშვილი დათანხმდება მის გადაყვანას გორის სამხედრო ჰოსპიტალში, რა თქმა უნდა, კონსილიუმი თავის შეფასებას გააკეთებს, იმასთან დაკავშირებით, თუ რამდენადაა ეს ჰოსპიტალი მზად. საბოლოო ჯამში, უნდა ვთქვათ, რომ პროტესტმა თავისი შედეგი გამოიღო.
მინდა გითხრათ, რომ როგორც კი მოხდება სააკაშვილის გადაყვანა გორის ჰოსპიტალში ლელო-საქართველოსთვის წყვეტს პოლიტიკურ ბოიკოტს. რა თქმა უნდა, ეს იქნება დიდი ნაბიჯი დეესკალაციისკენ. კრიზისის მიზეზი ამ ქვეყანაში ბევრია ამ ქვეყანაში, მაგრამ ეს იქნება დიდი ნაბიჯი დეესკალაციისკენ. უამრავი საკითხია, რომელიც თითიეულ ჩვენგანს, ქვეყანას აწუხებს, რომელიც ასევე მოითხოვს გადაწყვეტას და ჩვენ ამისთვის გავაგრძელებთ პოლიტიკურ ბრძოლას". – ამბობს ბადრი ჯაფარიძე.
იუსტიციის მინისტრმა, დღეს, მიხეილ სააკაშვილს გორის სამხედრო ჰოსპიტალში გადაყვანა შესთავაზა.