ვიდრე არ დავინახავთ, რომ სააკაშვილი არის საავადმყოფოში, ჩვენ აქ ვიდგებით - ნიკა მელია
საქართველო, თბილისი - 16:29 | 19.11.2021 ნანახია: 439
ნაციონალური მოძრაობის თავმჯდომარის ნიკა მელიას განცხადებით, პარლამენტის წინ მიმდინარე აქცია მანამდე გაგრძელდება, ვიდრე მიხეილ სააკაშვილს კლინიკაში არ გადაიყვანენ.
"ახლა ჩვენი მეგობრები არიან შესულები მიხეილ სააკაშვილთან.უნდა დაველოდოთ მის პასუხს. დარწმუნებული ვარ, რომ სააკაშვილის პოზიცია იქნება სწორი და რა თქმა უნდა მისი სიცოცხლე ძალიან ძვირფასია, პირველ რიგში მისთვის, მან ეს ძალიან კარგად იცის, რომ მისი სიცოცხლე დაკავშირებულია ამ სახელმწიფოს სტაბილურობასთან, ესეც ძალიან კარგად იცის.
ზუსტად ვიცი, რა გადაწყვეტილებას მიიღებს მიხეილ სააკაშვილი, მაგრამ უნდა დაველოდოთ. ამის შემდეგ, სანამ ფიზიკურად არ იქნება გადაყვანილი საავადმყოფოში, ჩვენ არ უნდა დავიშალოთ, რადგან ამ რეჟიმს არ ვენდობი. დავრწმუნდეთ, რომ სააკაშვილის სიცოცხლეს საფრთხე აღარ ემუქრება და ამის შემდეგ სხვა გეგმებზე ვისაუბრეთ. სანამ არ დავინახავთ, რომ ადამიანი არის საავადმყოფოში, ჩვენ უნდა ვიდგეთ აქ", - განაცხადა ნიკა მელიამ.
იუსტიციის მინისტრმა რატი ბრეგაძემ დღეს, მიხეილ სააკაშვილს გორის სამხედრო ჰოსპიტალში გადაყვანა შესთავაზა.