ოპოზიცია თავის პოლიტიკური მიზნებიდან გამომდინარე სპეკულირებს სააკაშვილის შიმშილობით და ჯანმრთელობის მდგომარეობით - ირაკლი ქადაგიშვილი
საქართველო, თბილისი - 11:31 | 19.11.2021 ნანახია: 573
ოპოზიცია თავის პოლიტიკური მიზნებიდან გამომდინარე სპეკულირებს სააკაშვილის შიმშილობით და ჯანმრთელობის მდგომარეობით, - განაცხადა საქართველოს პარლამენტის საპროცედურო საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე ირაკლი ქადაგიშვილმა.
მისი თქმით, მიხეილ სააკაშვილი იქნება დაცული და თუ აუცილებლობა დადგა, მიღებული იქნება შესაბამისი გადაწყვეტილება, რადგან მისივე თქმით, თუ ვინმეა დაინტერესებული მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობით, ჯანმრთელობის შენარჩუნებით და მისი შიმშილობის შეწყვეტით, ეს არის ხელისუფლება.
„მიხეილ სააკაშვილის მდგომარეობაზე რამდენიმე საექიმო მეთვალყურეობა არსებობს. როგორც ვიცი, ამჟამად მისი მდგომარეობა სტაბილურია. მისი მკურნალობა ადგილზე მოხდება, თუ სხვა ჰოსპიტალში, ამ გადაწყვეტილებას ექიმების ოფიციალური დასკვნის საფუძველზე პენიტენციური სამსახური მიიღებს. ყველაზე მეტად, თუ ვინმეა დაინტერესებული მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობით, ჯანმრთელობის შენარჩუნებით და მისი შიმშილობის შეწყვეტით, ეს არის ხელისუფლება, რადგან ვხედავთ, ოპოზიცია თავის პოლიტიკური მიზნებიდან გამომდინარე სპეკულირებს მისი შიმშილობით და ჯანმრთელობის მდგომარეობით. ამ შიმშილობის უკან რა დგას, ეს გასათვალისწინებელია. შიმშილობა საპატიმრო ცხოვრებისთვის დამახასიათებელია და ამის მართვა ყოველთვის ხდებოდა. პატიმრები რაღაც მომენტში წყვეტდნენ შიმშილობას, მათ ყველა მოუწოდებს ხოლმე ამისკენ, ამ შემთხვევაში კი, ცოტა სხვა რამესთან გვაქვს საქმე – გარედან ამხნევებენ, რომ შიმშილობა არ შეწყვიტოს, რადგან ეს პოლიტიკური მიზნებისთვის სჭირდებათ – ეს მისი მომხრეების ნარატივია. სააკაშვილის საქართველოში ჩამოსვლისა და მისი მომხრეების მიზანია ის, რომ ქვეყანაში არეულობის გზით ხელისუფლებაში რაღაც ცვლილებას მიაღწიონ, მაგრამ ხელისუფლება ყოველთვის ითვალისწინებს ჯანმრთელობას და უსაფრთხოებას, ამიტომ ის იქნება დაცული და თუ აუცილებლობა დადგა, მიღებული იქნება შესაბამისი გადაწყვეტილება“, – განაცხადა ირაკლი ქადაგიშვილმა.