პუტინის პირადი პატიმარი არ იჯდება ქართულ ციხეში, ის აუცილებლად გათავისუფლდება - ზაალ უდუმაშვილი
საქართველო, თბილისი - 20:43 | 06.11.2021 ნანახია: 599
პუტინის პირადი პატიმარი არ იჯდება ქართულ ციხეში, ის აუცილებლად გათავისუფლდება, - განაცხადა „ნაციონალური მოძრაობის“ წარმომადგენელმა, ზაალ უდუმაშვილმა რუსთავში, სასჯელაღსრულების მე-12 დაწესებულებასთან, ყოფილი პრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის მხარდამჭერ აქციაზე.
"დღეს ყველა, თითოეული ჩვენგანი ვართ ამ ქვეყნის ჯარისკაცები, თითოეული ჩვენგანის მოქალაქეობრივი ვალდებულებაა, რომ ვიდგეთ იქ, სადაც ისტორიის ნათელი მხარეა, ისტორიის ნათელი მხარე არის დღეს აი, აქ, იქნება თბილისში, იქნება ზუგდიდში, იქნება ბათუმში, სადაც ყველგან პროტესტის ხმა ისმის, რადგანაც დღეს, მეგობრებო, არ არის დრო, რომ ტელევიზორთან ვისხდეთ და ისე ვუყურებდეთ მოვლენებს, რა ხდება ქვეყანაში.
"არჩევნები წაგვართვეს, ქვეყანას გვართმევენ, მესამე პრეზიდენტს გვართმევენ, დავთმობთ ჩვენ ამ ყველაფერს? მაშინ ბოლომდე, თითოეული ადამიანი უნდა გამოვიდეს გარეთ, ბრძოლით უნდა დავუმტკიცოთ ერთმანეთს, რომ ამ ქვეყნის შვილები ვართ, რომ ძარღვებში სისხლი გვიჩქეფს. საქართველო ყოველთვის ებრძოდა იმ ტირანიებს, რომლებიც ცდილობდნენ, მისთვის თავისუფლება შეეზღუდათ. დღეს ჩვენ გვართმევენ ყველაზე ძვირფასს, თავისუფლებას და ჩვენ ვართ თავისუფლებისმოყვარე ერი; მაშ, გაუმარჯოს თავისუფლებას, გაუმარჯოს მიხეილ სააკაშვილს.
მეგობრებო, აუცილებლად ერთმანეთს მივცეთ პირობა და მივცეთ პირობა ყველაზე თავისუფალ პატიმარს ჩვენს ქვეყანაში, მივცეთ პირობა, რომ პუტინის პირადი პატიმარი არ იჯდება ქართულ ციხეში, ის აუცილებლად გათავისუფლდება, ჩვენ ერთად გამოვიყვანთ ამ ქვეყანას იმ სიბნელიდან რომელშიც ჩააგდო ივანიშვილმა. თავისუფლება მიშას, რიგგარეშე არჩევნები, გაგიმარჯოთ თქვენ“, – განაცხადა აქციაზე ზაალ უდუმაშვილმა.