პრეზიდენტმა როდესაც თქვა, არ შევიწყალებ სააკაშვილს, რადგან მახსოვს გირგვლიანის დედის თვალებიო, იქნება, ახლა მიხეილ სააკაშვილის დედის თვალებსაც შეხედოს - ნატო ჩხეიძე
საქართველო, თბილისი - 18:07 | 02.11.2021 ნანახია: 583
საქართველოს პრეზიდენტმა როდესაც თქვა, რომ არ შევიწყალებ მიხეილ სააკაშვილს, არა და არასოდეს, რადგან კარგად მახსოვს გირგვლიანის დედის თვალებიო, იქნებ, ახლა მან მიხეილ სააკაშვილის დედის თვალებსაც შეხედოს და ამის შემდეგ მიიღოს გადაწყვეტილება, – განაცხადა ოპოზიციონერმა დეპუტატმა, ნატო ჩხეიძემ „მთავარის“ ეთერში.
"მგონია, რომ საქართველოს პრეზიდენტმა უნდა გადახედოს თავის გადაწყვეტილებას. როდესაც მან თქვა, რომ არ შევიწყალებ მიხეილ სააკაშვილს, არა და არასოდეს, იმიტომ, რომ მე კარგად მახსოვს გირგვლიანის დედის თვალებიო, იქნება ახლა საქართველოს პრეზიდენტმა სააკაშვილის დედის თვალებსაც შეხედოს და ამის შემდეგ მიიღოს გადაწყვეტილება. მე ისიც მგონია, რომ ახლა ირინა ენუქიძე ცოცხალი რომ იყოს და მის ხელში იყოს სააკაშვილის შეწყალების ბერკეტები, აუცილებლად შეიწყალებდა ირინა ენუქიძე სააკაშვილს და მერე შეიძლება გიული ალსანიასთანაც მისულიყო კიდეც. ჩვენი ქვეყანა ვეფხვისა და მოყმის ბალადიდან მოდის, სხვათა შორის არ მთავრდება ოლღა გურამიშვილით, ეს გრძელდება“, – განაცხადა ნატო ჩხეიძემ.
მისი თქმით, ვითარების განმუხტვას შეუწყობს ხელს, რომ საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილი შეიწყალოს.
„მის პიროვნებას და მის პრეზიდენტობას თუ შევხედავთ, ეს მისი მხრიდან იქნება გმირული ნაბიჯი, მაღალი თანამდებობის ადამიანებს ამის უფლება იმიტომ აქვთ, რომ გმირული ნაბიჯები გადადგან“, – განაცხადა ნატო ჩხეიძემ.