პარლამენტს ძალიან მალე მივმართავ და დავტოვებ, იქ ყოფნას აზრი ეკარგება - ნონა მამულაშვილი
საქართველო, თბილისი - 17:11 | 01.11.2021 ნანახია: 548
ვფიქრობ, პარლამენტში ყოფნას აზრი ეკარგება, ქვეყანა არის მიტაცებული, ძირითადად, ერთი ადამიანის ხელში და ახლა ამ ინსტიტუტებში ყოფნა და რამის გახმოვანება არის ძალიან საეჭვო, – ამის შესახებ „ნაციონალური მოძრაობის“ წევრმა, ნონა მამულაშვილმა განაცხადა.
ნონა მამულაშვილს მიაჩნია, რომ პარლამენტის დატოვებასთან დაკავშირებით მამუკა ხაზარაძემ სწორი გადაწყვეტილება მიიღო, რასაც სხვებმაც უნდა მიბაძონ.
„ვფიქრობ, პარლამენტში ყოფნას აზრი ეკარგება. ისედაც ბოიკოტის რეჟიმში ვიყავით აქამდე, ახლა ვხედავთ, რომ პარლამენტში „ქართული ოცნება“ ცდილობს, გაატაროს ის ხაზი, რაც სჭირდება ბიძინა ივანიშვილს. მიმაჩნია, სწორი გადაწყვეტილება იყო მამუკა ხაზარაძის და ამ მაგალითს უნდა მივბაძოთ.
პარტიაში ამაზე საუბარი არ მქონია, ველოდები. ჩვენ უნდა მივბაძოთ მამუკა ხაზარაძეს. პარლამენტს ძალიან მალე მივმართავ და დავტოვებ. პარტიაში ჯერ არავინ მინახავს, შევხვდებით და ვფქრობ, რომ უნდა შევჯერდეთ. ხვალ, საქართველოდან დასავლეთში პარტნიორებს უნდა გავესაუბრო, როცა დავბრუნდები, განაცხადს შევიტან. ეს გადაწყვეტილება არ გადაიხედება. პარტიის დატოვებას არ ვაპირებ, ვაპირებ ბრძოლა გავაგრძელო. რუსეთის იმპერიას ვებრძვი და მათ წარმომადგენლებს საქართველოში, „ქართულ ოცნებას“. ვერ გაგცემთ გუნდის წევრების ნაცვლად პასუხს, რადგან ჯერ კომუნიკაცია არ მქონია. ახლახანს გახმოვანდა. პარტიის თავმჯდომარემ ჩემი გადაწყვეტილება იცის“, – განაცხადა ნონა მამულაშვილმა.