როგორ წარმოგიდგენიათ, მერი იყოს ოპოზიციონერი, ეს შეაფერხებს ქვეყნის განვითარებას - ირაკლი ღარიბაშვილი
საქართველო, თბილისი - 15:18 | 24.10.2021 ნანახია: 864
როგორ წარმოგიდგენიათ, მერი იყო ოპოზიციონერი, ჯიბრში ედგეს საკუთარ ხალხს, საკრებულოს, მითუმეტეს, თიანეთში საკრებული მთლიანად ჩვენს ხელშია, - განაცხადა აქართველოს პრემიერ-მინისტრმა, ირაკლი ღარიბაშვილმა თიანეთში კანდიდატებთან და შტაბების ხელმძღვანელებთან შეხვედრის შემდეგ.
მისი თქმით, ოპოზიციონერი მერი საბოლოო ჯამში შეაფერხებს ქვეყნის განვითარებას.
„ცენტრალურ მთავრობას ყველა მუნიციპალიტეტში უამრავი პროექტი აქვს გაკეთებული. როგორ წარმოგიდგენიათ, მერი იყო ოპოზიციონერი, ჯიბრში ედგეს საკუთარ ხალხს, საკრებულოს, მით უმეტეს, თიანეთში საკრებული მთლიანად ჩვენს ხელშია, რა თქმა სხვა მუნიციპალიტეტებშიც. ეს შეაფერხებს საბოლოო ჯამში ქვეყნის განვითარებას. ვიცით, რომ „ნაცმოძრაობა“ არის მთავარი მიზეზი და ბარიერი ქვეყნის განვითარების, მაგრამ ჩვენ არჩევნები მოვიგეთ, მათი დესტრუქციული ლიდერი არის ციხეში, იქ დიდხანს იქნება და არჩევნების შემდეგ ჩვენ გავაგრძელებთ მხოლოდ საქმეზე საუბარს და საქმის კეთებას. ის დაფინანსება, რაც არის განსაზღრული, ბუნებრივია, ყველა მუნიციპალიტეტს ექნება, მაგრამ მთავრობის ხელშია სხვა დამატებითი ბერკეტები, უამრავი პროექტის დაფინანსება შეგვიძლია ცენტრალურ მთავრობას და ასეც ხდება. გუშინ მე ვთქვი, რომ ქუთაისს მინდა გავუზარდო ბიუჯეტი და სხვა დიდ ქალაქებს.; ძალიან ბევრი პროექტის დაფინასება გვინდა, ეს შემაფერხებელი ბარიერი იქნება ჩვენთვისაც და ნაკლები მოტივაცია გვენება იმ შემთხვევაში, თუ იქნება ოპოზიოციური კანდიდატი“, – განაცხადა ღარიბაშვილმა.