ზოგიერთი ფეხბურთელი მომავალში ამ გუნდის წევრი აღარ უნდა იყოს - ვლადიმირ ვაისი
საქართველო, თბილისი - 00:45 | 16.11.2020 ნანახია: 1153
საქართველოს ეროვნული ნაკრები უეფას ერთა ლიგის C დივიზიონის მე-5 ტურში საკუთარ მოედანზე სომხეთის ნაკრებთან 1:2 დამარცხდა. მატჩის შემდეგ ვლადიმირ ვაისმა პრესკონფერენციაზე განაცხადა, რომ გუნდისგან მეტს ელოდა.
"მაკედონიასთან მარცხის შემდეგ ვთქვი, რომ ვტოვებდი პოსტს, კონტრაქტი იწურება. რაც შეეხება თამაშს: წინა ხაზი პრობლემატურია. მომენტები გვქონდა, მაგრამ ვერ გავიტანეთ. მეტოქეს სამი მომენტი ჰქონდა და 2 გოლი გაგვიტანეს. შეიძლება ეს ახალი არ არის და ადრეც ხდებოდა, მაგრამ ასეთ დონეზე შეცდომების დაშვება არ შეიძლება," - აღნიშნა ვაისმა.
მისი თქმით, ზოგიერთ ფეხბურთელს პასუხისმგებლობის ნაკლებობა ჰქონდა.
"როდესაც ამ თამაშისთვის ვემზადებოდით, ფეხბურთელებს ვუთხარი, რომ მაქსიმუმი უნდა გაეკეთებინათ შედეგისთვის. ყველა მათგანს, ვინც დღეს გუნდშია, თამაშის შემდეგ თითოეულ მათგანს ვეტყოდი სიმართლეს მათი დამოკიდებულების შესახებ. ვფიქრობ, რომ ზოგიერთ ფეხბურთელს პასუხისმგებლობის გრძნობა აკლია. მე არ ვარ ქართველი, მაგრამ მაქსიმუმი გავაკეთე წარმატებისთვის. მიმაჩნია, რომ ზოგიერთი ფეხბურთელი, რომელიც ახლა ნაკრებშია, საქართველოს ნაკრების წევრი უახლოეს მომავალში აღარ იქნება. თუ ეს გუნდი კიდევ უნდა გაიზარდოს, ზოგიერთი დღეს გამოძახებული მომავალში ამ გუნდის წევრი აღარ იყოს. 1:1-ის შემდეგ თქვენ თავად ნახეთ კონკრეტული მოთამაშეების დამოკიდებულება. შესაძლოა, ზოგიერთი მათგანი ამ მაისურის ტარების პასუხისმგებლობის ნაკლებობას განიცდის. ძალიან ვწუხვარ, რომ ჯერ ჩრდილოეთ მაკედონიასთან წავაგეთ და ახლა ჩემს ბოლო შეხვედრამდე ასეთ მატჩშიც მარცხი განივცადეთ."
ერთა ლიგის ჯგუფური ეტაპის მე-5 ტურის შემდეგ საქართველოს ნაკრები ისევ 6 ქულით დარჩა და პირველ ადგილზე გასვლისა და „ბ“ დივიზიონში დაწინაურების შანსი დაკარგა, რადგან ჩრდილოეთ მაკედონიამ სახლში ესტონეთს 2:1 სძლია და 9 ქულით ერთპიროვნული ლიდერი გახდა.