„ომი, სულ გრძელდება“ და ამაყი ვარ, რომ ამ ომში ასეთი ბიჭების გვერდით ვიქნები - ნიკა კვეკვესკირი
საქართველო, თბილისი - 14:16 | 14.11.2020 ნანახია: 1164
საქართველოს საფეხბურთო ნაკრების ნახევარმცველმა ნიკა კვეკვესკირმა ინსტაგრამზე პოსტი გამოაქვეყნა, სადაც 12 ნოემბერს გამართულ საქართველოსა და ჩრდილოეთ მაკედონიის მატჩის შესახებ ისაუბრა.
„რთულია ამ პოსტის გამოქვეყნება, რადგან ამ თამაშამდე ვფიქრობდი, რომ სულ სხვა ემოციის შემცველ სიტყვებს დავწერდი. მაგრამ, დღეს, სხვა რეალობა დადგა. რეალობა, რომელსაც არასდროს გავურბივარ. ვწერ, რადგან სულ გვახსოვდეს ემოცია, რომელიც ამ თამაშმა დაგვიტოვა. ვერ დავძლიეთ საოცნებო გამოწვევა, რომელსაც ყველა თაობის ადამიანი ელოდა. ფაქტია, ვერ გავუმკლავდით წნეხს, ვერც ემოციურად და ვერც ფსიქოლოგიურად. ამ ყველაფერმა თამაშზე იმდენად დიდი გავლენა მოახდინა, რომ ჩვენც, ერთგული გულშემატკივრების მსგავსი ბრაზი და იმედგაცრუება გაგვიჩინა.
როგორც აღმოჩნდა ასეთი გამოცდისთვის „გამაყრუებელი სიჩუმის ფონზე“ მზად არ ვიყავით. ძალიან მძიმე გაკვეთილი მოგვიმზადა საფეხბურთო ცხოვრებამ ამ ფორმაციის ნაკრებს. ახლა სწორი დასკვნების გაკეთების დროა, ფეხზე უნდა წამოვდგეთ და გავაგრძელოთ წინსვლა. ჩვენი სიძლიერე და ერთიანობა ზუსტად ასეთი გამოცდის ჩაბარებით მტკიცდება. დღეს, ერთმა ადამიანმა მითხრა: „ომი, სულ გრძელდება“ – მართლა ასეა და ამაყი ვარ, რომ ამ ომში ასეთი ბიჭების გვერდით ვიქნები. მჯერა ჩვენი ფეხბურთის და სანატრელი მიზნის მიღწევის, რომლისთვისაც ბრძოლას ვაგრძელებთ. მინდა, რომ ყველა მძაფრი ემოცია და კადრი, რომელიც ჩემი და ჩემი თანაგუნდელების მეხსიერებაში 12 ნოემბრის ღამემ დატოვა, მალე გამარჯვებებმა ჩაანაცვლოს“, - წერს კვეკვესკირი.
საქართველოს ეროვნული საფეხბურთო ნაკრები ჩრდ. მაკედონიასთან 0:1 დამარცხდა და ევროპის ჩემპიონატზე ვერ მოხვდა.
ჩვენი გუნდი შემდეგ შეხვედრებს უეფა-ს ერთა ლიგის ეგიდით, 15 და 18 ნოემბერს, სომხეთისა და ესტონეთის ნაკრებების წინააღმდეგ გამართავს.