,,პატრიოტთა ალიანსი“ არჩევნების მეორე ტურში მონაწილეობას მიიღებს
საქართველო, თბილისი - 17:05 | 24.10.2017 ნანახია: 1908
,,პატრიოტთა ალიანსი“ ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების მეორე ტურში მონაწილეობას მიიღებს.
ადა მარშანიას განცხადებით, მათ მერობის კანდიდატს, ზაზა ჩაჩანიძეს გამარჯვების სერიოზული შანსი აქვს და დაეხმარებიან, რათა ხელისუფლების სასარგებლოდ ადმინისტრაციული რესურსის გამოყენება არ მოხდეს.
,,მეორე ტურში მონაწილეობას აუცილებლად მივიღებთ. უფრო მეტი მეორე ტური უნდა ყოფილიყო რომ არა, უვარგისი, უსამართლო და მზაკვრული საარჩევნო სისტემა, რომელსაც ვებრძვით. ბორჯომმა იყოჩაღა და ცხადია, ბოლომდე ვიბრძოლებთ. მიხარია, რომ ,,ნაციონალურმა მოძრაობამ" ბოიკოტი გამოაცხადა. მიხარია, რადგან არჩევნები უფრო სამართლიანად ჩატარდება და რაღაც განცხადებებზე უფრო ნაკლები დრო და ენერგია დაიხარჯება. მიგვაჩნია, რომ ეს ე.წ. პოლიტიკური ორგანიზაცია არ უნდა არსებობდეს და მის მიმართ სისხლის სამართლებრივი დევნა უნდა დაიწყოს, რომელმაც ჩვენს ქვეყანას უმძიმესი ზიანი მიაყენა. ყველაფერს რომ თავი დავანებოთ, 152 დასახლებული პუნქტი ჩააბარეს.
გამარჯვების სერიოზული შანსები გვაქვს, რადგან ბორჯომში ჩვენს კანდიდატს პატივს სცემენ. მას დავეხმარებით, რომ ადმინისტრაციული რესურსის გამოყენება არ მოხდეს და ყველაფერს გავაკეთებთ, რომ მეორე ტურში გამარჯვება მოვიპოვოთ. ვიმედოვნებ, რომ ამ უვარგისი ხელისუფლების გასტუმრება ბორჯომიდან დაიწყება", - განაცხადა მარშანიამ.