დადგება დღე, როდესაც საქართველო თავისი ტერიტორიების დაბრუნებას აღნიშნავს - მაიკ პენსი
საქართველო, თბილისი - 12:20 | 01.08.2017 ნანახია: 1795
ამერიკის შეერთებული შტატები მტკიცედ უჭერს მხარს საქართველოს ტერიტორიულ მთლიანობას და ეს გრძელდება 2008 წლიდან, როდესაც რუსულმა ტანკებმა მოახდინეს აფხაზეთისა და სამხრეთ ოსეთის ოკუპაცია, - ამის შესახებ აშშ-ის ვიცე-პრეზიდენტმა მაიკ პენსმა საზოგადოებრივი მაუწყებლის საინფორმაციო გამოშვება „მოამბის“ შეკითხვაზე საპასუხოდ განაცხადა.
მისი თქმით, აშშ ამ პოზიციის მხარდაჭერას.
"უსაფრთხოების სფეროში თანამშრომლობის გარდა, ჩვენ გვჯერა, რომ უფრო ძლიერი და განვითარებული საქართველო მიაღწევს ქვეყნის გამთლიანებას და ამერიკის შეერთებული შტატები გააგრძელებს ახალი გზების ძიებას, რომელთა შედეგად ჩვენ არა მხოლოდ გავაძლიერებთ საქართველოს თავდაცვისუნარიანობას, მაგრამ ეკონომიკურად დავეხმარებით ქვეყანას, რაც მოიტანს დამატებით დასაქმებას, ეკონომიკურ წინსვლას და დარწმუნებული ვარ დადგება დღე, როდესაც ქვეყანა აღნიშნავს თავისი ტერიტორიების დაბრუნებას“, - განაცხადა პენსმა.