„მერე ვნახოთ რა იქნება“ - პრემიერა თუმანიშვილის თეატრში
საქართველო, თბილისი - 11:25 | 11.09.2016 ნანახია: 2663
დღეს, 20:00 საათზე, საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის მინისტრი მიხეილ გიორგაძე, თუმანიშვილის კინომსახიობთა თეატრში სპექტაკლის „მერე ვნახოთ რა იქნება“ პრემიერას დაესწრება. პროექტი საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროსა და ქალაქ თბილისის მერიის კულტურული ღონისძიებების ცენტრის მხარდაჭერით ხორციელდება.
სპექტაკლის მთავარი მიზანია ეკოლოგიასთან დაკავშირებული პრობლემების შესახებ მოზარდებს შორის ცნობიერების ამაღლება, რის მისაღწევადაც კრეატიული ვიზუალური საშუალებები გამოიყენება. სპექტაკლი რეჟისორმა გოგა პიპინაშვილმა დადგა.
მონაწილეობენ მსახიობები: კახი ხუციშვილი, გიორგი ტიგინაშვილი, თორნიკე ქასრაშვილი, თორნიკე ბაბუხადია, ოტო ჩაჩანიძე, ნინა ლორთქიფანიძე, ნიკა გოგიჩაიშვილი, თაკო კვინიკაძე;
ართ ჰოლის აღსაზრდელები: კატო გიორგაძე, ნუცა აბაშიძე, ნინო აბესალაშვილი, ნინო ანანიაშვილი, მარიამ ლიპარტიანი, ანი სამხრაძე, ნიკა აფციაური, გიორგი გუგუშვილი, ნიკუშა ბუიღლიშვილი, დუკა რობაქიძე, ზუკა მანაგაძე, გეგი აზარაშვილი, სანდრო კინწურაშვილი,სალომე ჭაფოძე, ნინა გოგელია, ნატალია ღუდუშაური, გვანცა ამაღლობელი, ვეკო შარაშიძე ,ვიტო შენგელი, ჯორჯი დვალიშვილი, თეკლა ჭუმბურიძე, ნატალი გიგიაშვილი, ლუკა კვაჭანტირაძე, ლუკა კობალაძე, ნიკა თეთრაძე, გუგა გუგუშვილი, ლიზა მანაგაძე, ვილმა ქესაშვილი, ნუცა გაბუნია, ბელა ხაჩატუროვა, გია მიქელაძე, ანანო მამალაძე.