ნოდარ ხადურმა იტალიელ კოლეგას სამძიმრის წერილი გაუგზავნა
საქართველო, თბილისი - 16:50 | 24.08.2016 ნანახია: 1496
საქართველოს ფინანსთა მინისტრმა, ნოდარ ხადურმა იტალიის ცენტრალურ ნაწილში მომხდარი ძლიერიმი წისძვრის გამო, რასაც ადამიანთა მსხვერპლი და დიდი ნგრევა მოჰყვა, იტალიელ კოლეგას - იტალიის ეკონომიკისა და ფინანსთა მინისტრს, პიერ კარლო პადოანის სამძიმრის წერილი გაუგზავნა.
„შემძრა იტალიის ცენტრალურ ნაწილში მომხდარ ძლიერ მიწისძვრასთან დაკავშირებით მიღებულმაინფორმაციამ. განსაკუთრებით იმის გაგებამ, რომ მიწისძვრამ იმსხვერპლა ადამიანების სიცოცხლე. სამწუხაროდ,კიდევ ბევრი მათგანი ნანგრევების ქვეშაა მოყოლილი. ვიცი, რომ სამაშველო სამსახურები ყველაფერს აკეთებენადამიანების სიცოცხლის გადასარჩენად და სახელმწიფო ძალისხმევას არ იშურებს მიწისძვრის შედეგადდაზარალებულთა დასახმარებლად, მიღებული ზიანის აღმოსაფხვრელად.
ფინანსთა სამინისტრო გამოხატავს ღრმა მწუხარებას დატრიალებული ტრაგედიის გამო, სამძიმარსა დათანადგომას უცხადებს დაღუპულთა ოჯახებსა და მეგობრებს, სწრაფ გამოჯანმრთელებას უსურვებსდაშავებულებს. ამ მძიმე წუთებში, თქვენ და იტალიელ ხალხს გისურვებთ გამძლეობასა და სიმტკიცეს," -ნათქვამია ფინანსთა მინისტრის სამძიმრის წერილში.