გიორგი მარგველაშვილმა ფრანსუა ოლანდისგან ნიცაში მომხდარი ტერაქტის შემდეგ გამოხატული თანაგრძნობისა და მხარდაჭერისათვის მადლობის წერილი მიიღო
საქართველო, თბილისი - 14:46 | 23.08.2016 ნანახია: 1482
საქართველოს პრეზიდენტმა გიორგი მარგველაშვილმა ნიცაში მომხდარი ტერაქტის შემდეგ გამოხატული თანაგრძნობისა და მხარდაჭერისათვის საფრანგეთის პრეზიდენტის ფრანსუა ოლანდისგან მადლობის წერილი მიიღო.
„მე გულთან ახლოს მივიტანე თქვენ მიერ გამოგზავნილი მხარდაჭერის დასტური იმ ტრაგიკული ტერაქტის შემდეგ, რომელიც საფრანგეთს მისი ეროვნული დღესასწაულის დღეს დაატყდა თავს ნიცაში. მსურს,გულწრფელი მადლობა გადაგიხადოთ ამისათვის.
ამ უკიდურესად ძალადობრივი აქტისას ჩვენი ფიქრები უპირველეს ყოვლისა ფრანგ და უცხოელ მსხვერპლთა და მათი ოჯახებისკენაა მიმართული.
კიდევ ერთხელ ამოიღეს მიზანში საფრანგეთის მიერ განსახიერებული ღირებულებები - ადამიანისა და თავისუფლების უფლებები.
არ დავნებდებით იმ ბრძოლაში, რომელსაც ტერორიზმის წინააღმდეგ ვახორციელებთ.
ეს ბრძოლა ხანგრძლივი იქნება იმ იდეების ირგვლივ, რომლებსაც ჩვენ ვიცავთ. ჩვენ დავრჩებით ერთგული 14 ივლისის დაღუპულთა სულებისადმი და ყოველთვის უფრო ძლიერები ვიქნებით, ვიდრე ისფანატიკოსები.
თქვენი მეგობრული გზავნილი, ისევე როგორც ჩვენი ქვეყნის მიმართ გამოხატული საერთაშორისო სოლიდარობა, თანაბრად ძვირფასი მხარდაჭერაა, რომელიც აძლიერებს ჩვენს სიმტკიცეს, ჩვენს ერთიანობასა და ჩვენს მიზანმიმართულობას".
კიდევ ერთხელ გიხდით მადლობას და გთხოვთ, მიიღოთ ბატონო პრეზიდენტო, ჩემი უღრმესი პატივისცემა", - აღნიშნულია ფრანსუა ოლანდის წერილში.