საგარეო უწყება: თურქეთში დაშავებულთა ან დაღუპულთა შორის საქართველოს მოქალაქეები არ არიან
საქართველო, თბილისი - 12:00 | 11.08.2016 ნანახია: 1597
თურქეთში მომხდარი ტერაქტების დროს დაშავებულთა ან დაღუპულთა შორის საქართველოს მოქალაქეები არ არიან, - იუწყება საქართველოს საგარეო საქმეტა სამინისტრო.
"2016 წლის 10 აგვისტოს გვიან საღამოს თურქეთის სამხრეთ-აღმოსავლეთ ნაწილში მდებარე მარდინისა და დიარბაქირის პროვინციებში მოხდა მორიგი აფეთქებები. უნდა აღინიშნოს, რომ ამ მომენტისთვის გარდაცვლილთა და დაშავებულთა შორის საქართველოს მოქალაქეების შესახებ ინფორმაცია არ შემოსულა, არც საქართველოს საელჩოში და, არც საქართველოს გენერალურ საკონსულოებში - ტრაპიზონსა და სტამბოლში",-ნათქვამია სამინისტროს ინფორმაციაში.
ამასთან, სამინისტროს ცნობით, საელჩოს მუდმივი კავშირი აქვს ადგილობრივ ძალოვან სტრუქტურებთან. სამინისტრო განაგრძობს მომხდარ ფაქტებზე დაკვირვებას და, აუცილებლობის შემთხვევაში, გააკეთებს დამატებით განცხადებას.
თურქეთის სამხრეთ-აღმოსავლეთ ნაწილში ქალაქ დიარბაქირსა და ქალაქ კიზილტეპეში მომხდარ ორ ტერაქტს რვა ადამიანი ემსხვერპლა, 40-მდე კი დაშავდა.