ლისის „მწვანე ქალაქში" უკვე მეოთხე პარკი გაიხსნა
საქართველო, თბილისი - 13:02 | 14.07.2016 ნანახია: 1519ლისის „მწვანე ქალაქში" უკვე მეოთხე პარკი გაიხსნა.
პარკი ცნობილი მომღერლის „ტრიო სიმის" ერთ-ერთი წევრის, რეზიკო გელაშვილის სახელობის იქნება, ამიტომ გახსნის ღონისძიება სიმბოლურად მის დაბადების დღეს, 13 ივლისს გაიმართა.
ღონისძიებას „ლისი დეველოპმენტისა" და კომპანია GRDC-ის დამფუძნებელი მამუკა ხაზარაძე, თბილისის მერი დავით ნარმანია და რეზიკო გელაშვილის ოჯახის წევრები და მეგობრები დაესწრნენ. „ტრიო სიმის" გარდაცვლილი წევრის პატივსაცემად ღონისძიებაზე შესრულდა მრავალჟამიერიც.
კომპანია ,,ლისი დეველოპმენტის'' ინიციატივით, 13 ივლისს ტრიოების ფესტივალსაც ჩაეყარა საფუძველი, რომელიც ყოველ წელს, რეზიკო გელაშვილის დაბადების დღეს, მისსავე სახელობის პარკში გაიმართება.
პარკში სტუმრობა და დასვენება ნებისმიერ მსურველს შეეძლება.
რეზიკო გელაშვილის სახელობის პარკი მეტი სივრცითა და პანორამული ხედებით გამოირჩევა და ის ლისზე მდებარე სხვა პარკების მსგავსად, იტალიური ხეების ნერგებითა და მოსასვენებელი ინვენტარით იქნება მოწყობილი. უახლოეს მომავალში პარკში განთავსდება ამფითეატრიც.
კომპანია „ლისი დეველოპმენტი" ეკოლოგიური გარემოს შექმნაზე ორიენტირებული კომპანიაა. პროექტის ,,მწვანე ქალაქი ლისზე'' მთავარი კონცეფცია 80/20 - ია, რაც იმას გულისხმობს, რომ ტერიტორიის მხოლოდ 20% ეთმობა საცხოვრებელ შენობებს, დანარჩენი 80% კი გამწვანებისთვის და დამატებითი ინფრასტრუქტურისთვისაა განკუთვნილი.