ვართ თავდაჯერებულები და იმ რწმენით გამსჭვალული, რომ საქართველო გაიმარჯვებს, - კვირიკაშვილი
საქართველო, თბილისი - 17:00 | 13.07.2016 ნანახია: 1692
ჩვენ ვართ თავმდაბლები, მაგრამ ვართ თავდაჯერებულები და იმ რწმენით გამსჭვალული, რომ საქართველო გაიმარჯვებს; ეს არის ჩვენი მთავარი მიზანი, - ეს განცხადება საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა, „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოს“ თავმჯდომარემ გიორგი კვირიკაშვილმა საგურამოში გააკეთა, სადაც პარტიის ახალი სახეები წარადგინა.
თამარ ჩუგოშვილი, გიორგი გახარია, ირაკლი კობახიძე, აკაკი ზოიძე, არჩილ თალაკვაძე, თამარ ხულორდავა, ირინა ფრუიძე, კახა კუჭავა, მამუკა მდინარაძე, მარიამ ჯაში, ნინო გოგუაძე, რომან კაკულია, სოფო კილაძე, სოფო ქაცარავა და სოფო ჯაფარიძე დღეიდან „ქართული ოცნების“ გუნდს შეუერთდნენ.
პრემიერმა გუნდის ახალი წევრების წარდგენისას ყურადღება გენდერული თანასწორობის საკითხზეც გაამახვილა და აღნიშნა, რომ წარდგენილი 15 ადამიანიდან, 8 ქალი და 7 მამაკაცია.
„მივეჩვიოთ ამ ახალ რეალობას, რაც, ვფიქრობთ, ძალიან მისასალმებელია. ჩემო კოლეგებო, წარმატებები მინდა გისურვოთ ყველას, ჩვენი გუნდის ახალ და არსებულ წევრებს, იმ რწმენით, რომ ჩვენ ყველანი ერთად გავიმარჯვებთ არჩევნებში ჩვენი ქვეყნის საკეთილდღეოდ! გილოცავთ დღევანდელ დღეს და გამოვთქვამ იმედს, რომ საქართველო აუცილებლად გაბრწყინდება და ის ფაქტი, რომ ჩვენ დღეს ვიმყოფებით ამ წმინდა ადგილას, კიდევ ერთხელ მოწმობს ჩვენს მოწოდებას, ავაშენოთ უკეთესი საქართველო ყველასათვის, ავაშენოთ ქვეყანა, რომელშიც ქართველი კაცის, საქართველოს მოქალაქის საუკეთესო თვისებები იქნება ხაზგასმული. მინდა, ის ორი საუკეთესო თვისება მოვიყვანო ჩვენს იდეალად და ჩვენს მიზნად, რომელსაც ილია ყველა თავისი ნაბიჯით ყოველდღიურად უსვამდა ხაზს - ეს არის ქართველი კაცის თავმდაბლობა, მაგრამ ამავე დროს, თავდაჯერებულობა. ჩვენ ვართ თავმდაბლები, მაგრამ ჩვენ ვართ თავდაჯერებულები და იმ რწმენით გამსჭვალული, რომ საქართველო გაიმარჯვებს. ეს არის ჩვენი მთავარი მიზანი. გილოცავთ დღევანდელ დღეს!“, - მიმართა პრემიერმა საგურამოში შეკრებილ საზოგადოებას.