არაფერი არ არის უფრო ძვირი, ვიდრე თავისუფლება... გამარჯვებულია საქართველო და გამარჯვებულია მისი მომავალი! - სალომე ზურაბიშვილი
საქართველო, თბილისი - 21:06 | 20.10.2024 ნანახია: 961
"არაფერი არ არის უფრო ძვირი, ვიდრე თავისუფლება... გამარჯვებულია საქართველო და გამარჯვებულია მისი მომავალი!" - ასე მიმართა საქართველოს პრეზიდენტმა სალომე ზურაბიშვილმა თავისუფლების მოედანზე შეკრებილ საზოგადოებას.
დღეს არის ერთ-ერთი დღე საქართველოს ისტორიაში, რომელიც იქნება დასამახსოვრებელი ჩვენი შვილისთვის და შვილიშვილებისთვის. ჩემი შვილიშვილი დღეს დაიბადა, გაბრიელი. და ალბათ არ არის ნიშანი ამაში, ნიშანი იმისა, რომ მოდის ახალი მომავალი, მოდის ახალი საქართველო. დღეს ის საქართველო, რაც დღეს დადგა ჩემს წინ არის თავისუფალი საქართველო. აქ არავინ არ არის ძალით მოსული, არ არის მოსული მიზეზი რომ უთხრეს, რომ მოდი, თუ არადა სამსახურს დაკარგავ. ვინმე არ არის მოსული, არც ერთი სტუდენტი, რაც უთხრეს, თუ არა, სტიპენდიაც არ გექნება. არაფერი არ არის უფრო ძვირი, ვიდრე თავისუფლება. არაფერი არ არის უფრო ძვირი, ვიდრე თავისუფლება და მშვიდობა. და აქ არის ის საზოგადოება, ის პიროვნებები, ის ქართველები, რომლებიც მშვიდობიანად, დღეს ღირსეულად და ქართულად შედიან ევროპაში. დღეს დგას აქ ხვალნდელი საქართველო, დღეს დგას აქ გუშინდელი საქართველო, ოღონდ რომელიც გუშინდელს, რომ ვამბობდი, არა ის იყო ჩაძირული საბჭოთა კლანჭებში, არ იყო თავისუფალი საქართველო, ჩვენი წინაპრები და ჩვენი ღირსეული ისტორია. ის საქართველო და ეს საქართველოა და ორივე ერთად შევლენ ევროპაში.
მე მინდა მივმართო მაია სანდუს - მაია, დღეს ვიმედოვნებ, იქნება თქვენი წარმატებული დღე და ევროპული რეფერენდუმის გამარჯვების დღე, ჩვენ ერთად შევალთ ევროპაში!
მინდა მართო ვოლოდიმირ ზელენსკის, მივხვდი, თქვენგან, და ვუთხრა, რომ ვიცით, რომ ჩვენთვის იბრძვის და იქნება გამარჯვებული. და ერთად შევალთ ევროპაში!
მინდა მივმართო პარტნიორებს, ევროპელებს თუ ამერიკელებს, და ვუთხრა, რომ ვიქნებით ერთ-ერთი პარტნიორი და თანამოაზრე, როგორიც არ არის დაესზმით, თუ არა შევალთ ევროპაში. და შევალთ ევროპაში! და არ მინდა, ამ დღეებში თქვენგან გავიგო რამე "თუ" ან "რომ". ყველაფერი ნათელია აქ უკვე გამარჯვებული არის საქართველო და გამარჯვებულია მისი მომავალი! გმადლობთ! - განაცხადა სალომე ზურაბიშვილმა.