დავით ბაქრაძე: ვანო მერაბიშვილი გახლავთ პოლიტიკური პატიმარი
საქართველო, თბილისი - 15:36 | 14.06.2016 ნანახია: 2381
ყოფილი პრემიერ-მინისტრის ვანო მერაბიშვილის საქმეზე სტრასბურგის სასამართლოს მიერ დღეს მიღებულ გადაწყვეტილებასთან დაკავშირებით ენმ-ში სპეციალუერი ბრიფინგი გაიმართა.
"არა ჩვენი, არა პოლიტიკოსების, არა მხოლოდ საერთაშორისო ორგანიზაციების შეფასებით, არამედ სტრასბურგის სასამართლოს ოფიციალური გადაწყვეტილებით, ვანო მერაბიშვილი გახლავთ პოლიტიკური პატიმარი. ასეთი განაჩენი ევროპის სასამართლოს ისტორიაში არის ძალია ცოტა. მოვუწოდებ საქართველოს ხელისუფლებას გამოიჩინოს ადეკვატურობა და საკუთარ ბოღმას ნუ გადააყოლებს საქართველოს ევროპულ მომავალს.. ევროპის სასამართლოს ისტორიაში არსებობს ერთადერთი პრეცენდენტი, როდესაც ხელისუფალმა, ქვეყანამ, არ გაითვალისწინა ამ სასამართლოს გადაწყვეტილება. ეს ხელისუფალი გახლდათ უკრაინის პრეზიდენტი იანუკოვიჩი, ხოლო ეს პოლიტიკური პატიმარი იულია ტიმოშენკო. ყველას გვახსოვს როგორ დაამთავრა მან," - აღნიშნა დავით ბაქრაძემ.
"ნაციონალური მოძრაობის" ლიდერი მოუწოდებს ნუ გაიზიარებს იანუკოვიჩის გზას და პირად შურისძიებას ნუ გადააყოლებს საქართველოს ევროპულ მომავალს.