კალაძე რუსათავი2-ზე: დღევანდელი გადაწყვეტილება აზიანებს ხელისუფლებას
საქართველო, თბილისი - 15:23 | 10.06.2016 ნანახია: 1704
სააპელაციო სასამართლოს გადაწყვეტილებას რუსთავი 2-თან დაკავშირებით, ვიცე პრემიერი და ენერგეტიკის მინისტრი ეხმიანება. კახა კალაძის შეფასებით, მიღებული გადაწყვეტილება ხელისუფლებას აზიანებს, მით უმეტეს, როცა საარჩევნოა წელია.
„სასამართლო არის აბსოლუტურად დამოუკიდებელი. ჩვენ გამოვედით იმ წლებიდან, როდესაც ერთ დღეს ხდებოდა დაკავება, ბრალის წაყენება, გასამართლება, გირაოთი გამოშვება, ან ციხეში გაშვება, ეს დრო საქართველოში დასრულდა. უნდა შევეგუოთ იმას, რომ ეს ინსტიტუტები უნდა იყოს დამოუკიდებელი...ის გადაწყვეტილება, რომელიც დღეს ძალაში დარჩა, რა თქმა უნდა, აზიანებს ხელისუფლებას, მითუმეტეს, როცა საარჩევნოა წელია. იქნება არჩევნები, ამასთან დაკავშირებით არაერთი განცხადება იქნა გაკეთებული. ჩვენ ვისურვებდით, რომ ეს პროცესები ახლა არ ყოფილიყო. თუმცა არც სახელმწიფოს, არც პრემიერ-მინისტრს, არც ერთ მინისტრს არანაირი ბერკეტი არ გააჩნია სასამართლოზე. სასამართლო არის აბსოლუტურად დამოუკიდებელი და დამოუკიდებლად იღებს გადაწყვეტილებებს“ , - განაცხადა კახა კალაძემ.