"თავისუფალ დემოკრატებს" ვალერი ჩეჩელაშვილი შეუერთდა
საქართველო, თბილისი - 14:43 | 27.05.2016 ნანახია: 2286
პარტია "თავისუფალ დემოკრატების" ლიდერმა საზოგადოებას დღეს პარტიის ახალი წევრი ვალერი ჩეჩელაშვილი წარუდგინა. ირაკლი ალასანიამ მას პარტიის მანდატი გადასცა.
ვალერი ჩეჩელაშვილი 2016 წლიდან არის საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის უფროსი მეცნიერ-თანამშრომელი. იგი 1989 წლიდან აქტიურად მოღვაწეობდა დიპლომატიის სფეროში და ეკავა სხვადსხვა თანამდებობები საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროში. ვალერი ჩეჩალაშვილი დაჯილდოებულია სხვადასხვა მედლითა და ორდენით. არის რამდენიმე ათეული პუბლიკაციის ავტორი რეგიონულ ეკონომიკურ თანამშრომლობისა და საერთაშორისო ურთიერთობების სფეროში. ძლიერ, პროფესიონალს, თავისი საქმის უბადლო მცოდნე ადამიანს ვალერი ჩეჩელაშვილს. დიდი მადლობა მინდა ვუთხრა მას იმისთვის, რომ პოლიტიკაში ნაბიჯის გადადგმა გადაწყვიტა და ეს მისი პოლიტიკაში შემოსვლა დაუკავშირა ,,თავისუფალ დემოკრატებს“, ჩვენს პოლიტიკურ ძალას.
ბატონი ვალერი არის ძალიან ცნობილი დიპლომატი. მე მინდა გავიხსენო რამდენიმე მისი სამოღვაწეო ასპარეზი. ის იყო სუამის გენერალური მდივანი. ასევე იყო შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის (ბისეკის) გენერალური მდივანი. ორივე ამ პოსტზე ორჯერ იყო არჩეული. ეს კიდევ ერთხელ ცხადყოფს, იმას თუ როგორ აფასებს რეგიონალური ქვეყნები მის პროფესიონალიზმს და რამხელა ნდობა აქვს ჩვენი პარტნიორი ქვეყნების მხრიდან.
ასევე მინდა ავღნიშნო რომ სწორედ ბატონი ვალერი იყო პირველი ელჩი ჩვენს სტრატეგიულ პარტნიორ ქვეყანაში უკრაინაში.
მას აქვს საკმაოდ დიდი, რთული მაგრამ აუცილებელი გამოცდილება რუსეთთან ურთიერთობის. ის იყო ჩვენი ელჩი რუსეთის ფედერაციაში.
ჩვენ ,,თავისუფალი დემოკრატები“ ბატონ ვალერისთან ერთად ვიმუშავებთ ეკონომიკური დიპლომატიის განვითარების და საინვესტიციო გარემოს შექმნისთვის.
ერთ-ერთი მთავარი ამოცანა იქნება რომ მოვიზიდოთ ინვესტორები რეგიონალური ქვეყნებიდან და ხელი შევუწყოთ ჩვენი ქვეყნის ეკონომიკის განვითარებას ამ კუთხით. დიდი მადლობა მინდა გითხრათ რომ ეს გადაწყვეტილება მიიღეთ“,- განაცხადა ირაკლი ალასანიამ.
‘’თავისუფლება და დემოკრატია არის ორი ყველაზე მეტად ღირებული სიტყვა პოლიტიკაში. მთლიანად ვიზიარებ ‘’თავისუფალი დემოკრატების მიდგომებსა და ხედვებს, როგორც პოლიტიკის, ასევე ეკონომიკის სფეროში; ეს არის ახალი პოლიტიკური ფილოსოფიის მატარებელი პარტია, ორიენტირებული აღმშენებლობასა და წინსვლაზე და არა შუღლსა და შურისძიებაზე. პარტიაში გაერთიანებულია პატიოსანი, პატრიოტი და პროფესიონალი პიროვნებები, ყველას გავლილი აქვს სერიოზული პროფესიონალური გზა და დაგროვილი აქ ავტორიტეტი როგორც ქვეყნის შიგნით, ასევე მის ფარგლებს გარეთ; პარტიის წევრთა უმრავლესობასთან მაკავშირებს მრავალწლიანი სამეგობრო ურთიერთობა. მინდა ჩემი წვლილი შევიტანო ‘’თავისუფალი დემოკრატების’’ მომავალ გამარჯვებაში’’,-განაცხადა ვალერი ჩეჩელაშვილმა.