ნინო ბურჯანაძე: ამას ვერც ეს ხელისუფლება შეძლებს და ვერც ვერავინ ჩემს გარდა“
საქართველო, თბილისი - 12:54 | 10.05.2016 ნანახია: 1810
რუსეთს წინასწარ რა წინაპირობა უნდა წაუყენო - რომ ჯარები გაიყვანოს, სამაჩაბლო და აფხაზეთი საქართველოს ნაწილად აღიაროს და მერე დაველაპარაკებით?! ამაზე ლაპარაკი სამარცხვინოა, რადგან ცხადია, მოლაპარაკება არ შედგება, - განაცხადა ნინო ბურჯანაძემ გადაცემა 2030-ში სტუმრობისას.
“გასაგებია, რომ მოლაპარაკების საბოლოო მიზანი საქართველოს ტერიტორიიდან რუსული ჯარების გასვლა, აფხაზეთის და სამაჩაბლოს ერთიანი საქართველოს კონტექსტში დაბრუნება და საქართველოს სუვერენიტეტის უზრუნველყოფა უნდა იყოს, მაგრამ ეს ყველაფერი მოლაპარაკებების საბოლოო შედეგი შეიძლება გახდეს. ღმერთმა ქნას, ეს შევძლოთ, მაგრამ ამას ვერც ეს ხელისუფლება შეძლებს და ვერც ვერავინ ჩემს გარდა“, - განაცხადა ნინო ბურჯანაძემ.
მისი თქმით, შედეგების მიღწევას მხოლოდ იმ შემთხვევაში შევძლებთ, თუ რუსეთს დავარწმუნებთ, რომ მისთვის ერთიან საქართველოსთან ურთიერთობის დალაგება უფრო ხელსაყრელი იქნება და თუ დაინახავს, რომ საქართველოს სახით მას პარტნიორი სახელმწიფო ჰყავს და არა ჩასაფრებული ქვეყანა, რომელიც ცხვირწინ ხან NATO-ს წვრთნებს უტარებს და ხან NATO-ს ბაზების განლაგებით იმუქრება.