ბერძენიშვილი ივანიშვილს მოუწოდებს, ნატო-სთან მიმართებაში პოზიცია მყისიერად დააფიქსიროს
საქართველო, თბილისი - 16:57 | 09.05.2016 ნანახია: 1836
,,რესპუბლიკელი“ დავით ბერძენიშვილი ყოფილ პრემიერ-მინისტრს მოუწოდებს მყისიერი პასუხი გასცეს საზოგადოებას ნატო-სთან დაკავშირებით მისი პოზიციის შესახებ. მისი თქმით, თოფაძისა და მეჭიაურის განცხადებები ბიძინა ივანიშვილთან ასოცირდება, რადგან ეს პირები მისი ხელდასმულები არიან.
"მინდა მივმართო ბიძინა ივანიშვილს. როგორც მეჭიაური, ისე თოფაძე აცხადებენ, რომ ისინი არიან ბიძინა ივანიშვილის მეგობრები. საზოგადოებაში სულ უფრო და უფრო იკიდებს ფეხს შეხედულება, რომ ისინი ბიძინა ივანიშვილის პოზიციებს აჟღერებენ. ბიძინა ივანიშვილის დამოკიდებულება ნატო-ს მიმართ როგორია, ამაზე მან საზოგადოებას მყისიერი პასუხი უნდა გასცეს, რომ არ მიეცეს პროვოკაციების თუ სპეკულაციების საშუალება მის მიერ ხელდასმულ, მისი პატრონაჟით მოყოჩაღებულ თოფაძეს თუ მეჭიაურს. ეს რომ პატრონაჟია, არც ერთ მხარეს დაუმალავს და არც მეორეს. სანამ პარლამენტში მოვიდოდა საბიუჯეტო კომიტეტის თავმჯდომარე, მეჭიაური ერთი უჩინარი დეპუტატი იყო. მისი ხმა არსად ისმოდა არც ამ მოწმვევის პარლამენტში და არც სხვა მოწვევების პარლამენტებში, სადაც ის ყოფილა", - განაცხადა დავით ბერძენიშვილმა.