დავით ზალკალიანი აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მისიის დირექტორს შეხვდა
საქართველო, თბილისი - 18:08 | 06.05.2016 ნანახია: 1604
დღეს, საგარეო საქმეთა სამინისტროში გაიმართა საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის პირველიმოადგილის დავით ზალკალიანის შეხვედრა აშშ-ს საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მისიის ხელმძღვანელთანდაგლას ბოლთან.
შეხვედრისას მხარეებმა განიხილეს USAID-ის მიერ საქართველოში განხორციელებული და მიმდინარე პროექტებისმნიშვნელობა, როგორც ქვეყნის ეკონომიკური და სოციალური განვითარების, ისე ევროპული და ევროატლანტიკურიინტეგრაციის თვალსაზრისით. ყურადღება გამახვილდა საქართველოს რეგიონებში აქტიური მუშაობის მნიშვნელობაზე, რათაუფრო თვალსაჩინო გახდეს საქართველოს მთავრობისა და საერთაშორისო დონორების ერთობლივი ძალისხმევითგანხორციელებული ინიციატივები და მიღებული სარგებელი.
მხარეებმა ასევე განიხილეს ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP) ფარგლებში საქართველოს მთავრობის წარმატებულიმუშაობა და ის ინიციატივები, რომლებიც საერთაშორისო მასშტაბით ქვეყნის პოპულარიზაციის კარგ საშუალებასწარმოადგენს.
მხარეები შეთანხმდნენ აქტიური თანამშრომლობის გაგრძელებაზე და საქართველოს შესაბამის უწყებებთან ერთადსაქართველოს მთავრობის ევროპული და ევროატლანტიკური ინტეგრაციის კუთხით კონკრეტული ქმედებებისგანხორციელებაზე.