ირაკლი კობახიძე: შიდა კვლევებით, მეორე ადგილზე გასულ პარტიას „ქართული ოცნება“ რეიტინგით რამდეჯერმე უსწრებს
საქართველო, თბილისი - 13:25 | 14.04.2016 ნანახია: 2664
,,ქართული ოცნების“ აღმასრულებელი მდივნის, ირაკლი კობახიძის განცხადებით, შიდა კვლევა მთელი საქართველოს მასშტაბით ჩატარდა და დადგინდა, რომ მეორე ადგილზე გასულ პარტიას „ქართული ოცნება“ რეიტინგით რამდეჯერმე უსწრებს.
მისი ინფორმაციით, შიდა კვლევა ჩაატარა „ნაციონალურმა მოძრაობამაც“, რომლითაც იგივე დასტურდება.
,,ბოლოს ჩატარებულმა კვლევამ აჩვენა, რომ ჩვენ მეორე ადგილზე მყოფ პარტიას რამდეჯერმე ვუსწრებთ. კვლევის მეთოდოლოგიაზე ჯერჯერობით ვერაფერს გეტყვით. გეტყვით, რომ მთელი საქართველოს მასშტაბით 3 500 ადამიანი გამოიკითხა. ახლა ვმსჯელობთ იმაზე, უნდა გამოვაქვეყნოთ თუ არა აღნიშნული შედეგები. სამწუხაროდ, NDI ვერ ახერხებს რეალური შედეგების დადებას, ეს პრაქტიკა უკვე წლების განმავლობაში გრძელდება, ასე იყო 2010 წელსაც, 2012-ში და ა.შ.“, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.
მისივე თქმით, ”ეროვნულ-დემოკრატიული ინსტიტუტის” მიერ გამოქვეყნებულ კვლევასა და არჩევნების შედეგებს შორის 2012 წელსა იყო კატასტროფული აცდენა.
,,იგივე მოხდა 2012-13 წლებშიც. ბოლოს არჩევნები ჩატარდა გარდაბანში, რაც ერთგვარი ტესტი იყო „ქართული ოცნებისთვის.“ გარდაბნის არჩევნების შედეგების მიხედვით, შეგვიძლიათ თქვათ, რომ მეორე ადგილზე გასულ პარტიას რამდენჯერმე ვუსწრებთ“, - აღნიშნა ირაკლი კობახიძემ.
შეგახსენებთ, რომ „ქართული ოცნების“ შიდა კვლევის შედეგები ,,ჯი-ეიჩ-ენმა“ მოიპოვა, რომელიც 1-3 აპრილს საქართველოს ათ ქალაქში ჩატარდა და პარტიების მხარდაჭერის რეიტინგი ასე გამოიყურება: