პარტია „ქართული ოცნება“ არჩევნებზე დამოუკიდებლად იყრის კენჭს
საქართველო, თბილისი - 14:06 | 31.03.2016 ნანახია: 1812
პრემიერ- მინისტრ გიორგი კვირიკაშვილის თქმით, პარტია „ქართული ოცნება“ არჩევნებზე დამოუკიდებლად იყრის კენჭს.
მისაღები ფორმაა, რომ "ქართული ოცნება" გავიდეს დამოუკიდებლად არჩევნებზე. შესაბამისად, გაკეთდა განცხადება "რესპუბლიკური პარტიის" მხრიდანაც.
მიუხედავად ამისა, ჩვენ ვთვლით, რომ ამ ეტაპზე საჭიროა გავაგრძელოთ ჩვეულებრივად მუშაობა მთავრობაში, პარტიული კუთვნილების მიუხედავად მთავრობის სტაბილურობა არის მნიშვნელოვანი.
შევეცდებით, რომ ამ რეჟიმში მუშაობა გავგრძელოთ არჩევნებამდე, შემდგომ თანამშრომლობის ფორმებზე დღეს საუბარი ნაადრევია. საჭიროა, რომ მოსახლეობამ გააკეთოს შესაბამისი არჩევანი.
არჩევნებში პარტიების დამოუკიდებლად მონაწილეობა არის ჩვეულებრივი საერთაშორისო პრაქტიკა და ამაში განსაკუთრებული არაფერია. ჩვენ ვთვლით, რომ ნორმალურია, როდესაც დამოუკიდებლად გავალთ არჩევნებზე პარტიები. ამის შემდეგ გაირკვევა შეიქმნება თუ არა კოალიციები„, - განაცხადა კვირიკაშვილმა.
დღეს ,,რესპუბლიკური პარტიის“ წარმომადგენლებმა განაცხადეს, რომ არჩევნებში დამოუკიდებლად იყრიან კენჭს. მათ ასევე განაცხადეს, რომ სამთავრობო თანამდებობებს მხოლოდ საკუთარი პოლიტიკური დღის წესრიგით, ან პრემიერ-მინისტრის გადაწყვეტილებით დატოვებენ.