მიხეილ ჯანელიძის ვიზიტის პარალელურად უნგრეთში ბიზნეს ფორუმი გაიმართა
საქართველო, თბილისი - 11:50 | 30.03.2016 ნანახია: 1649
უნგრეთში საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის ვიზიტის ფარგლებში, 2016 წლის 29 მარტს გაიმართა ბიზნეს-ფორუმი. ღონისძიების ორგანიზატორი ორი ქვეყნის საგარეო საქმეთა სამინისტროებთან ერთად უნგრეთის სავაჭრო სახლი და საქართველოს საინვესტიციო სააგენტო იყვნენ.
ბიზნეს ფორუმი ორი ქვეყნის საგარეო საქმეთა მინისტრებმა გახსნეს. მიხეილ ჯანელიძემ უნგრელ ბიზნესმენებს მოუწოდა საქართველოს საინვესტიციო პოტენციალით დაინტერესებისკენ და კიდევ ერთხელ დაუდასტურა საქართველოს მთავრობის მზაობა, ხელი შეუწყოს უნგრეთთან ეკონომიკური თანამშრომლობის შემდგომ გაღრმავებას. უნგრელ ბიზნესმენებს მიეწოდათ დეტალური ინფორმაცია საქართველოში არსებული ბიზნეს-გარემოსა და ხელსაყრელი საინვესტიციო შესაძლებლობების შესახებ. მინისტრმა ასევე ისაუბრა საქართველოში სხვადასხვა მიმართულებით გატარებული რეფორმების და დაგეგმილი ღონისძიებების შესახებ.
უნგრეთის საგარეო უწყების ხელმძღვანელმა კი თავის მხრივ ხაზი გაუსვა საქართველოს სატრანზიტო ფუნქციას და იმ მნიშვნელოვან როლს, რასაც ქვეყანა თამაშობს რეგიონალური, ენერგეტიკული და სატრანზიტო პროექტების განხორციელების მიმართულებით.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ, როგორც ქართველი, ბიზნესმენები, ასევე ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლები უნგრეთიდან.