ჯანელიძე: დღეს ევროკავშირი უსაფრთხოების გამოწვევების წინაშე დგას
საქართველო, თბილისი - 11:23 | 30.03.2016 ნანახია: 1743
ევროპის წინაშე მდგარ გამოწვევებზე და საქართველოს ევროპული ინტგერცაიის საკითხზე ისაუბრა საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრმა, მიხეილ ჯანელიძემ უნგრელ კოლეგასთან პიტერ სიიარტოსთან გამართულ ერთობლივ პრესკონფერენციაზე.
მისი თმით უნგრეთი საქართველოს მეგობარი და მყარი პარტნიორია, რომელიც მტკიცედ უჭერს მხარს საქართველოს ევროინტეგრაციის პროცესს.
"დღეს ევროკავშირი დგას უსაფრთხოების გამოწვევების წინაშე. ამ გამოწვევებზე პასუხი კი არის მეტ ერთობაში, პარტნიორობასა და თანამშრომლობაში იმ ქვეყნებთან რომლებიც მზად არიან ამ პრინციპების დაცვაში. საქართველო არის ქვეყანა, რომელიც დგას ევროპასთან ერთად, ჩვენს პარტნიორებთან ერთად და ცდილობს რაც შეიძლება მეტი წვლილი შეიტანოს ევროპისა და გლობალურ უსაფრთხოებაში"-განაცხადა მიხეილ ჯანელიძემ.
მისი თქმით საქართველოს მოსახლეობა მხარს უჭერს მთავრობის ევროინტეგრაციულ პოლიტიკას და და განვაგრძობს საკუთარი წვლილის შეტანას იმ უსაფრთხოების გაოწვევების დაძლევაში, რომელის წინაშეც ევროპა და საქართველოს პარტნიორები დგანან.