30-31 მარტსს, თბილისში სამხრეთ კავკასიის და უკრაინის ახალგაზრდა პოლიტიკოსთა ფორუმი
საქართველო, თბილისი - 17:31 | 29.03.2016 ნანახია: 1771
30 მარტს 10:30 საათზე საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე დავით უსუფაშვილი „ნიმდ“-ის (ნიდერლანდების ინსტიტუტი მრავალპარტიული დემოკრატიისთვის) მიერ ორგანიზებულ „სამხრეთ კავკასიის და უკრაინის ახალგაზრდა პოლიტიკოსთა“ ფორუმს გახსნის.
ფორუმზე სიტყვით გამოვლენ დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს საგარეო საქმეთა სახელმწიფო მდივანი ფილიპ ჰამონდი და ნიდერლანდების სამეფოს ყოფილი თავდაცვის მინისტრი აიმერტ ვან მიდელკოოპი. ღონისძიებას დაესწრებიან დიდი ბრიტანეთის და ნიდერლანდების დიპლომატიური მისიების წარმომადგენლები
ფორუმის განმავლობაში ახალგაზრდა პოლიტიკოსები საქართველოდან, სომხეთიდან, აზერბაიჯანიდან, უკრაინიდან და ჰოლანდიიდან განიხილავენ რეგიონში დემოკრატიული პროცესების მიმდინარეობისას მიღწეულ წარმატებებს და სამომავლო გამოწვევებს.
ფორუმის უნიკალური ფორმატი შესაძლებლობას იძლევა შეკრიბოს სხვადასხვა პოლიტიკური გაერთიანებების ახალგაზრდა პოლიტიკოსები მთელი სამხრეთ კავკასიის რეგიონიდან და უკრაინიდან. ფორუმი არის კრიტიკული პლატფორმა პოლიტიკური დებატებისთვის რეგიონის პოლიტიკური ელიტის მომავალ წარმომადგენლებს შორის.
ფორუმის მთავარი განსახილველი თემები: