ქვეყნის მასშტაბით კულტურული ღონისძიებების სერია იწყება
საქართველო, თბილისი - 10:39 | 17.03.2016 ნანახია: 2163
აპრილიდან, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, უმაღლესი კლასის არტისტების მონაწილეობით კულტურული ღონისძიებების სერია განხორციელდება, – ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ–მინისტრმა მთავრობის სხდომაზე განაცხადა.
გიორგი კვირიკაშვილის განმარტებით, მთავრობა განიხილავს რესურსების გამოყოფის საკითხს კულტურული ღონისძიებების დასაფინანსებლად.
„დღეს განვიხილვათ რესურსების გამოყოფას, რომელიც ტურიზმის წახალისებას ისახავს მიზნად. ეს არის მთელი ქვეყნის მასშტაბით კუტურული ღონისძიებების სერიის დაფინანსება, რომელიც გულისხმობს მსოფლიოს უმაღლესი კლასის არტისტების ჩამოყვანას საქართველოში და მათი და ქართველი შემსრულებლების მონაწილეობით კულტურული ღონისძიებების დაფინანსებას. ეს ხელს შეუწყობს საქართველოს, როგორც რეგიონის მნიშვნელოვან კუტურულ ცენტრად ჩამოყალიბებას,"–აღნიშნა პრემიერმა.
პრემიერ–მინისტრმა კიდევ ერთი სიახლის შესახებ ისაუბრა–22 წლიანი დევნილობის შემდეგ დღეს, პირველად თბილისში, ახალაშენებულ კორპუსში, 126 დევნილ ოჯახს უსასყიდლოდ საკუთრებაში გადაეცემა საცხოვრებელი ბინა.