სესიაშვილი: „ნაცმოძრაობა“ ცდილობს თქვას - ცუდები ვიყავით, მაგრამ დღევანდელი ხელისუფლება გვემსგავსება
საქართველო, თბილისი - 11:19 | 16.03.2016 ნანახია: 2027
„ნაციონალური მოძრაობა“ ცდილობს თქვას - ჩვენ ცუდები ვიყავით, მაგრამ დღევანდელი ხელისუფლება ჩვენ გვემსგავსება, - განაცხადა პარლამენტის თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტის თავმჯდომარემ, ირაკლი სესიაშვილმა გადაცდემა 2030-ში საუბრისას.
მისი თქმით, შექმნილ ვითარებაში, მოსახლეობა პასუხს არა დანაშაულის რეალურ შემოქმედს, არამედ ხელისუფლებას სთხოვს, რადგან გამოძიების ვალდებულება ხელისუფლებას აქვს.
”„ნაციონალური მოძრაობა“ ცდილობს თქვას - ჩვენ ცუდები ვიყავით, მაგრამ დღევანდელი ხელისუფლება ჩვენ გვემსგავსება. მოსახლეობას სხვა რა უნდა შესთავაზონ - საკუთარი წარსული?! შესაძლოა, მესამე ძალაც არსებობდეს , რომელსაც ასეთი პროცესების დაგეგმვა და მართვა შეუძლია, რადგან თუ ხელისუფლება დაზარალდება, პოლიტიკური სიმპატიები სადღაც უნდა გადანაწილდეს. ალასანიამ განაცხადა, რომ ეს ყველაფერი ივანიშვილის დაგეგმილია. ამაზე აბსურდულ და ბეც პოლიტიკურ განცხადებას, ბოლო პერიოდში არ შევსწრებივარ“,-განაცხადა ირაკლი სესიაშვილმა.