ქვეყანა ღრმა კრიზისშია - ივანიშვილი იმალება, კობახიძე კი ზიზღითა და სარკაზმით ელაპარაკება როგორც საზოგადოებას, ისე დასავლელ მეგობრებს, თითქოს არაფერი ხდება - გიორგი ვაშაძე
საქართველო, თბილისი - 16:05 | 07.05.2025 ნანახია: 652
ქვეყანა ღრმა კრიზისშია - ივანიშვილი იმალება, კობახიძე კი ზიზღითა და სარკაზმით ელაპარაკება როგორც საზოგადოებას, ისე დასავლელ მეგობრებს, თითქოს არაფერი ხდება, - ამის შესახებ „სტრატეგია აღმაშენებლის“ ლიდერმა, გიორგი ვაშაძემ განაცხადა.
"ივანიშვილსა და კობახიძეს არ უნდათ იმ რეალობის აღიარება რომ ქვეყანა ჩააგდეს ქაოსსა და საერთაშორისო იზოლაციაში.
მივმართავ ივანიშვილს: რა არის თქვენი გზა? მეტი დაჭერები, მეტი ჯარიმები და მეტი იზოლაცია? საქართველოს მარტო დატოვება რუსეთის პირისპირ?
ივანიშვილი იმალება, კობახიძე კი ზიზღითა და სარკაზმით ელაპარაკება როგორც საზოგადოებას, ისე დასავლელ მეგობრებს, თითქოს არაფერი ხდება. რეალურად ფსკერზე ეშვებიან და ქვეყანასაც თან მიათრევენ.
ისინი ცდილობენ კრიზისი სიმშვიდედ გაასაღონ, სანქციები – ჯილდოდ მაგრამ რეალობა ბევრად მძიმეა მათთვის.
სახეზეა ღრმა პოლიტიკური კრიზისი, რომელიც მხოლოდ ჩვენ არ დაგვინახავს, დაინახეს ამერიკაში, ოკეანის გაღმა, საქართველოს მეგობრებმა. სწორედ ამიტომ მიიღო აშშ-ის კონგრესმა საქართველოს მხარდამჭერი “მეგობარი აქტი“ .
გამოსავალი არსებობს: