ვენეციის კომისიამ კიდევ ერთი ალიყური აარტყა რუსულ პარტიას - ლევან ხაბეიშვილი
საქართველო, თბილისი - 14:26 | 20.12.2023 ნანახია: 2476
ვენეციის კომისიამ კიდევ ერთი ალიყური აარტყა რუსულ პარტიას, - ამის შესახებ „ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარემ, ლევან ხაბეიშვილმა განაცხადა.
მისი თქმით, ვენეციის კომისიამ ანტიკორუფციულ ბიუროზე პირდაპირ თქვა, რომ ფასადურია.
„ვენეციის კომისიამ კიდევ ერთი ალიყური აარტყა რუსულ პარტიას. ვენეციის კომისიამ პირდაპირ თქვა, რომ ცესკო-ს თავმჯდომარე, რომელიც დღეს არის, არ უნდა იყოს, უნდა გადადგეს, პრეზიდენტმა უნდა წარადგინოს, მაღალი ლეგიტიმაციით აირჩიონ და არა პირობითად "რუსული პარტიის" მიერ იყოს დანიშნული.
ეს ვენეციის კომისიამ შავით თეთრზე დაწერა და ასევე, კონკრეტული სამსახური რომ შექმნეს, სადაც თავისი ძმაკაცი თუ კარგი თამადა რომ დაასაქმეს, მასზეც თქვეს, რა სამსახურია, საერთოდ, რა ლეგიტიმაცია აქვს და ვინ არიან საერთოდ ეს ხალხიო. ამ ანტიკორუფციულ ბიუროზე თქვეს, რომ სასაცილოა, სისულელეა, ფასადურია. ცხადია, არავინ არაფრის გამომძიებელი არ არის. ის, რომ ღარიბაშვილის მოპარულს მისი დანიშნული თამადა კაცი არ გამოიძიებს, ეს ყველას გვესმის", - განაცხადა ხაბეიშვილმა.